Кустурица и Бреговиќ заедно на сцена, а не се ни поздравиле: Му платив да ми напише музика, а тој ми подметна песна (ВИДЕО)

Горан Бреговиќ и Емир Кустурица веќе со години не разговараат, а настапуваа на иста бина на „Балканс мјузик фестовал“ во Лондон. Како што наведуваат изворите, поранешните кумови не се ни поздравиле.

Извор близок на Бреговиќ пред концертот рекол дека тие двајца нема ни да се сретнат, потсетувајќи дека ова не е прв настан на кој двајцата настапуваат, пренесува Новости.

Како што се наведува изворот, веќе е вообичаено во такви ситуации секој од нив професионално да си го одработи настапот и да продолжи по својот пат без поздрав.

Бреговиќ најави дека овој концерт е нешто „поголемо од него“, а многумина тоа го окарактеризираа како причина поради која се согласил да свири на исто место со Кустурица.

Кустурица и Бреговиќ веќе со години не разговараат, а кумовите ја прекинале соработката по филмот „Аризона дрим“.

„Што се однесува до мене, Брега е завршена приказна. Прекинавме секаков контакт кога ме измами за музиката во филмот „Аризона дрим“. Му платив да напише музика, а тој ми подметна една корзиканска, еврејска песна. Така тој заработуваше кај мене. Уште и ме обрука кај Иги Поп“, објаснил тогаш Кустурица.

Слични објави

Загина ѕвездата од серијата која се гледаше и во Македонија (ВИДЕО)

Васко Спасоски

ЕМОТИВНИ ХОРОСКОПСКИ ЗНАЦИ кои ги кријат своите чувства

Igor

Го отпуштија, а сега го викаат назад: Џони Деп повторно во „Пиратите од Карибите“?

Еспресо

Сè за Оскарот: Еве колку чини, како го добил името и дали навистина е од злато

Еспресо

Тибетската традиција на ткаење му помага на градскиот буџет! (ВИДЕО)

Слободен Печат

Не тато, застани немој – Погледнете како овој пензионер и покрај карантинот отиде на кафе – КАКО ГОСПОДИН! (ВИДЕО)

Еспресо

Остави Коментар

дваесет − десет =

Слични објави

Ги распамети фановите: Цеца среде зима се соблече во купаќи (ВИДЕО)

Слободен печат

Секоја трета жена има надградба на коса, но не знае што навистина има на главата!

Igor

Се разведува актерката Кристина Ричи!

Еспресо

Џо Кокер го објави првиот албум, „Pink Floyd“ постигнаа ненадминлив рекорд и други настани кои ја одбележаа музиката низ историјата…

Еспресо

Северина по еден месец го виде синот Александар и напиша емотивна порака (ФОТО)

Васко Спасоски

Памела Андерсон објави фотка со 22 години постариот сопруг (ФОТО)

Еспресо