Кристина Ричи ја откри темната страна на нејзиниот брак: Се плашев за мојот живот

Актерката од филмот „Adam’s Family“, Кристина Ричи моментално се соочува со потресна семејна драма Странските медиуми објавија дека актерката се обратила до судските власти со молба нејзиниот сопруг Џејмс Хердеген да не ѝ се приближува на помалку од 90 метри поради наводно семејно насилство.

Кристина Ричи изјави дека некогаш морала да крие ножеви низ куќата, затоа што се плашела дека нејзиниот соруг може да ја убие, откако наводно рекол дека ќе му биде жал за неа само ако е „распарчена на делови“.

40-годишната актерка го обвини Хердеген дека наводно ја тепал, ја навредувал и ја фрлил кон каминот, предизвикувајќи ѝ посекотини и модринки пред да поднесе барање за развод во јуни минатата година.

Instagram
Instagram

Адвокатката на актерката, Саманта Спектор вели дека нејзината клиентка поседува фотографии од повредите што ѝ ги нанел нејзиниот сопруг и дека е подготвена да ги достави до судот.

Судот го одобри барањето на актерката и му нареди на Хердеген да се држи подалеку од Ричи и нивниот син Фреди.

Адвокатот на Хердеген, Лари Бакман вели дека неговиот клент „недвосмислено ги негира сите обвинувања од г-ѓа Ричи“. Тој истакна дека Хедеген, кој работи како кинематографер, има намера да поднесе тужба против Ричи, за која тој тврди дека ќе го открие „нејзиното насилно однесување поттикнато од злоупотреба на алкохол и опојни дроги“.

Instagram
Instagram

Актерката тврди дека семејното насилство од страна на Хердиген започнало кон крајот на 2019 година. За време на семеен одмор во Нов Зеланд истата година, таа тврдеше дека се плаши дека Хердеген може да ја убие.

Тој рече дека едиствено може да жали за мене ако ме распарчат на мали деловиТаа ноќ ги скрив сите ножеви во куќата каде што бевме сместени. Се плашев за мојот живот и животот на нашиот син. Спиев во посебна соба со Фреди со заклучена врата“, вели таа.

Кристина тврди дека Хердегн „брутално ја нападнал“ во декември 2019 година кога наводно ја претепал, плукал по неа и ја исмевал со „свински звуци“.

Instagram
Instagram

Овој инцидент било она што ја предизвикало актерката за нејзината одлука да се раздели од својот сопруг по осум години брак.

Ричи твди дека му кажала на Хердеген дека сака развод, но тоа било попречено со почетокот на пандемијата во март, кога за прв пат беа воведени каратините.

Бев заглавена во куќата со човек што физички и емоционално ме малтретираше и знаеше дека сакам развод“, изјави таа.

Instagram
Instagram

Ричи тврди дека Хердеген „се фокусирал единствено на казнување и тероризирање“ кон неа и дека се плашела да заспие.

Тие се венчаа во 2013 година по две години врска, а се запознаа на снимањето на „Pam Am“.

Ричи поднесе барање за развод во јуни 2020 година, наведувајќи ги непомирливите разлики како причина зошто сака да го прекине бракот и единствено што бара е старателство над нивниот единствен син.

Преземено од Слободен Печат.

Слични објави

Славата и парите ја поправија! Луна Џогани има неколку килограми повеќе (ФОТО)

Igor

Што е тоа на рамото? На Шерон Стоун ѝ се потсмеваат поради стајлингот! (ФОТО)

Igor

Пејачката Ирена Спасовска ја откопча кошулата и ги покажа „близначките“ (ФОТО)

Igor

Погледнете го ова ремек-дело од видеоспот: „Ана“ ги оживеа восочните фигури на „Суперхикс“ (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Само Чак Норис му оди на сонцето во очи: Славниот актер денеска полни 80 години, а ова се најдобрите вицови за него! (ФОТО)

Васко Спасоски

Совршено за неделен ручек: Пол­нет стек со шунка и кашкавал

Igor

Остави Коментар

16 − 11 =

Слични објави

Едноставна, а превкусна чоколадна торта од палачинки

Igor

ПРАВИТЕ ЛИ НЕКОИ ОД НИВ? Грешки кои ги правиме при отстранување шминка

Igor

Една од најпознатите светски манекенки покажа интересен талент во емисија (ВИДЕО)

Igor

Доби честитка и од Драгана Мирковиќ: Жан Клод Ван Дам наполни 60 години! (ФОТО)

Васко Спасоски

Кендал Џенер со своите секси пријателки приреди незаборавно шоу на една грчка плажа (ФОТО)

Igor

Сопругата на Здравко Чолиќ била нападната со нож

Igor
MacedonianAlbanianBulgarianSerbian