Џорџ Клуни прозборе за карантинот со Амал и децата: Миење садови и менување пелени

Холивудскиот актер Џорџ Клуни прозборе за периодот на карантини предизвикани од коронавирусот. Тој поголемиот дел од времето го поминувал со неговата 42-годишна сопруга Амал и нивните тригодишни близнаци Александер и Ела.

Оваа година во мај, Џорџ Клуни ќе наполни 60 години, па се подразбира дека за него секако било навистина голем предизвик поголемиот дел од времето да биде затворен дома со тригодишните близнаци кои имаат енергија да поместат планина.

Instagram
Instagram

Тој за „Лос Анџелес Тајмс“ откри како му поминале последните девет месеци.

Последните девет месеци ги поминав претежно дома. Имам тригодишни близнаци, па навистина беше голема авантура која вклучуваше миење садови и менување пелени. Најчесто моја“, рече Клуни.

Како што вели актерот, тој е свесен дека има голема среќа што ја имал таа привилегија да бира каде ќе го помине тоа време – во вилата од 10 милиони американски долари во Англија, онаа во Лос Анџелес или неговата омилена резиденција на езерото Комо во Италија.

Instagram
Instagram

Добро е што имаме доволно простор во куќата, а по потреба можеме да уживаме и на воздух“, изјави актерот.

Тој вели дека е убеден дека сите ќе излеземе како подобри луѓе по оваа тешка година.

Ова беше страшна година за сите нас. Почна лошо и продолжи така до сега… Но, јас сум еден од среќниците затоа што сè уште имам успешна кариера...“, вели тој.

Instagram
Instagram

Грижејќи се за вашето семејство, истовремено се грижите за целата земја… Ова беше навистина ужасна година, но ќе помине. Убеден сум во тоа“, истакна Клуни.

Преземено од Слободен Печат.

Слични објави

Со са­мо три ча­ши днев­но ќе из­гу­би­те 80 от­сто од са­ло­то на сто­ма­кот!

Igor

Се ожени ГЕРЕТ БЕЈЛ: Семејството на невестата не било покането на свадбата

Igor

Мајли Сајрус брзо го заборави сопругот, па си фати девојка и заедно слават роденден (ФОТО)

Igor

Мајка на три деца а изгледа толку добро – Погледнете ја Анабела во бикини (ФОТО)

Igor

ФОТО| Велко и Богдана Ражњатовиќ слават 1 година брак: Споделија колаж од нивните најубави фотографии

Еспресо

Колинда стана актерка – Поранешната претседателка доби улога во хрватската хит серија

Еспресо

Остави Коментар

9 + деветнаесет =

Слични објави

НЕ ИМ СЕ ДОПАДНАЛЕ СЕДИШТАТА: Претставниците на Исланд ќе поднесуваат жалби до Израел

Igor

Се омажи БИВШАТА ДЕВОЈКА на принцот Хари: Венчаницата е правена РАЧНО 640 часа, погледнете како изгледа

Igor

ФОТО | Исидора Бјелица остави голема празнина: Денес ќе го славевме твојот роденден мамо… напиша Лав!

Еспресо

После Аркан: „Никогаш нема да се омажам, а дечковците ги кријам“

Igor

На Слаткар му светнаа очите од градите на старлетата Драгана Спасовска (ФОТО)

Igor

Семејството на Дујмиќ одлучи да ги донира неговите органи: Така и понатаму ќе живее

Еспресо
MacedonianAlbanianBulgarianSerbian