Кардашијан-Џенер: Ова сигурно не сте го знаеле за нивните деца

Најпопуларното семејство на светото Кардашијан – Џенер моментно има 9 наследници. Наскоро би требало да се роди и десеттиот член на кланот бидејќи сестрата Ким очекува четврто дете.

Во продолжение прочитајте некои интересни факти за најмладите членови на ова семејство.

Мејсон е првото дете родено во семејството Кардашијан. Тој е најстариот син на Кортни Кардашијан, а денес има 9 години. Роден е на 14 декември, а неговиот брат Реин на истиот датум пет години подоцна.

принтскрин/инстаграм

Саинт е второто дете на Ким Кардашијан и Кание Вест. Како и со првата, и со втората бременост Ким имала проблеми и на крај имала индуцирано породување.

принтскрин/инстаграм

По компликациите со првите две бремености, Ким се одлучила за сурогат мајка, која и ја родила ќерката Чикаго.

Од деветте деца Кардашијан-Џенер, единствено Дрим го носи презимето Кардашијан.

Пенелопе, ќерката на Кортни, првпат отишла на фризер кога имала 6 години.

принтскрин/инстаграм

Слични објави

Веренички или не? Сите зборуваат за прстенот на Гвен Стефани (ФОТО)

Igor

Кајли Џенер мета на „Твитер“: Парите навистина не можат да купат класа или стил

Еспресо

ЗА РЕЛАКСИРАЊЕ: Пијалак кој ќе ве ослободи од напнатоста во мускулите (РЕЦЕПТ)

Igor

НЕПРИСТОЈНО ЉУБОПИТНИ: Овие хороскопски знаци не ја почитуваат туѓата приватност

Igor

Дуа Липа го прекрши првото бјути правило на самоизолацијата (ФОТО)

Еспресо

ПОЗАЈМУВАЛА ПАРИ ЗА ДА ГО СПАСИ: Пејачката минала низ пекол поради сопругот

Igor

Остави Коментар

20 − 18 =

Слични објави

Реприза од 1985 година: „Queen“ го повтори легендарниот сет од фестивалот „Лајв еид“, овојпат во Австралија! (ВИДЕО)

Еспресо

Стопете ги мастите со овие 20 кардио вежби (ВИДЕО)

Igor

Сузана Турунџиева ужива на Малдиви (ФОТО)

Igor

Видео хороскоп 03.10.2019, четврток

Igor

Видео хороскоп за 25 јули, четврток

Igor

Поглед од 30-ти спрат и ЕНТЕРИЕР ОД СОНИШТАТА: Прекрасната актерка после свадбата го продава станот за кој цел Њујорк мечтае! (ФОТО)

Igor