-5.2 C
Скопје
23:53 - 25 јануари, 2022

КАКВИ СЕ СЛАВНИТЕ ЛИЧНОСТИ ВО РЕАЛНИОТ ЖИВОТ: Можеби ќе бидете изненадени!

холивудски ѕвезди

Еден корисник на социјалната мрежа „Редит“ ги праша луѓето кои познати личности се „кретени“ во реалниот, приватниот живот, а одговорите ќе ве изненадат.

What celebrities are actually assholes irl? from AskReddit

Мараја Кери

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Mariah Carey (@mariahcarey)

„Еднаш дојде на моето работно место и беше ужасна, цело време. Начинот на кој зборуваше со својот тим и со мојот тим беше загрижувачки“.

Џон Резник

 

View this post on Instagram

 

A post shared by John Rzeznik (@johnrzeznikggd)

„Џон Резник, пејачот на групата „Goo Goo Dolls“, беше тотален „шупак“ кога го сретнав во една продавница. Стоеше зад мене во редот на касата и ме праша: „Знаеш ли кој сум јас?“. Тоа беше околу 2002 година до 2003 година, значи уште за време кога беа на самиот врв. Тој беше тотално вообразен“.

Кристина Агилера

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Christina Aguilera (@xtina)

„Работев во еден познат тематски парк во Калифорнија. Агилера беше целосна драма-кралица. Секогаш беше во придружба од околу 20 луѓе и буквално се буткаше преку ред за да ги избегне гужвите. Постојано велеше дека ќе плати подоцна и викаше кога не беше задоволна со нешто“.

Мајкл Бубле

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Michael Bublé (@michaelbuble)

„Работев во ТВ индустријата 10 години. Имав и лоши и добри искуства, но едно искуство ме шокираше бидејќи тоа не ми беше направено само мене, туку на група од околу 10 или повеќе луѓе. Мајкл Бубле снимаше видео спот на местото каде што работев. И јас, како и другите луѓе во тој момент, го извадив мобилниот телефон и чекав да направам некоја фотографија (сакав да ѝ испратам фотографија на мајка ми, која е негов обожавател). Бубле тогаш се сврте кон актерката која беше со него на снимање, застана пред сите нас и рече: „Погледни ги сите оние глупави кретени“. Сите се погледнавме, се свртевме и се вративме на работа. Најмногу ми беше жал за еден постар дечко затоа што изгледаше дека е највозбуден што го гледа“.

Џенифер Лопез

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Jennifer Lopez (@jlo)

„Мојата пријателка, која работи во угостителство, еднаш ја служела Лопез. Таа имала смешни барања, ја нападнала поради флаширана вода, ја резервирала својата маса на три часа, а потоа не оставила ниту бакшиш“.

Николас Кејџ

„Мојот шеф ми рече дека Николас Кејџ е голем „шупак“. Кога доаѓал во ресторанот во Њу Орлеанс секогаш бил груб со персоналот. Тој не давал многу бакшиш, а морало да биде сместен во една од нивните огромни простории и не сакал да му пречат, освен ако не повикал келнер“.

Тори Спелинг

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Tori Spelling (@torispelling)

„Тори Спелинг еднаш се пикна пред мене во ред во продавницата на „Apple“.

Дејвид Спејд

 

View this post on Instagram

 

A post shared by David Spade (@davidspade)

„Адам Сендлер еднаш ми рече да не се трудам да разговарам со Дејвид Спејд бидејќи е „шупак“. Се обиде да ме предупреди. Дејвид Спејд навистина беше огромен „шупак“.

Лив Тајлер

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Liv Tyler (@misslivalittle)

„Ја видов Лив Тајлер како се обидува да влезе на уметничка изложба. На влезот имаше луѓе што чекаа буквално 4-5 часа за да влезат. Кога дојде Лив Тајлер, таа одлучи да помине преку ред и му рече на обезбедувањето дека таа е на ред. Тој ѝ одговори дека не е, дека за вработените или ВИП, влезот преку ред мора да се организира однапред и дека не може само да дојде и да си влезе. Таа го нападна и се расправаше со него прашувајќи го дали знае која е таа, а тој само крена раменици“.

Џејмс Корден

 

View this post on Instagram

 

A post shared by James Corden (@j_corden)

„Му правев кафе неколку пати. Секогаш ќе нè викнеше и ни викаше, а последниот пат кога го видовме, нè потури со неговиот пијалок“.

Опра

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Oprah Daily (@oprahdaily)

„Пред неколку години подучував група (во која беше и таа) како да пловат, а таа одби да признае дека постојам. Ја прашав неколку пати дали ѝ треба нешто за пиење или за јадење итн. Само ќе погледнеше кон мене, но не и во мене, а потоа повторно ќе го трнеше погледот настрана“.

Флојд Мејведер

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Floyd Mayweather (@floydmayweather)

„Не го запознав лично, туку брат ми се запозна со него (тој работи во луксузно одморалиште). Рече дека тој е веројатно најголемиот „шупак“ што го сретнал во животот (а сретнал многумина)“.

 

Слични објави

(ФОТО) ТОНИ ЦЕТИНСКИ: Среќен роденден Тоше! Ти и Аки повторно запејте ја „Есен во мене“

Милена Ри

ЕЛТОН ЏОН ПОЗИТИВЕН НА КОРОНАВИРУСОТ: Долгоочекуваните концерти се откажани!

М.Р.

СОВЕТИ И ПРИДОБИВКИ НА СЕКС ЗА ВРЕМЕ НА МЕНСТРУАЦИЈА: Табу или задоволство?

Еспресо

(ФОТО) ИЛИНА АРСОВА СЕ ПРОСТИ ОД МАЕСТРО ЏАМБАЗОВ: Ние вака ќе си се памтиме, насмеани и ведри…

М.Р.

(ФОТО) ЛИЛА ОТКРИ СО КОЈ ГО ДЕЛИ КРЕВЕТОТ: Вистински убавец со зелени очи!

М.Р.

РАЗГОВОР СО МАРИЈА ПИЈАНМАНОВ, НАШИНКА ВО ПАРИЗ: Се будам со вкусна паштета од патка, мојот живот наликува на изложба во музеј, сопругот ми го подари Париз!

Ј.К.Д
Се вчитува....