ЈЕЛЕНА ПОЛУДЕ: Врањеш ја уценува со висока сума за да ја повлече тужбата

Огњен Врањеш преку адвокатот ѝ порачал на Јелена Карлеуша да подготви 100.000 евра за да ја повлече тужбата против нејзе.

Но, како што наведува Еспресо.рс, таа оваа понуда ја оценила како непристојна и категорично ја одбила.

Адвокатските канцеларии кои ги застапуваат, веќе со месеци се обидуваат да најдат решение за спогодба меѓу Јелена и Огњен, за да може да се избегне судско рочиште. Правниот застапник на Врањеш побарал од тимот на Карлеуша 100.000 евра, после кои ќе заборави дека таа воопшто постои.

Но, на пејачката не ѝ е ниту на крај на памет да го направи тоа и дека попрво ќе ги запали сите пари што ги има, отколку да му ги даде него.

Следното судско рочиште е закажано за септември.

Слични објави

Пејачот побегна на топло: Ѓоко Танески ужива на едно од најубавите места во светот (ФОТО)

Васко Спасоски

Меган Маркл: Кралицата не може да ни забрани да го користиме брендот „Sussex Royal“

Еспресо

Заљубена до уши: Елена Ристеска објави слики со новото момче во Мајами!

Еспресо

ВРТОГЛАВИ ХОНОРАРИ! Еве колку ЗАРАБОТИЛЕ српските естрадни ѕвезди летово

Igor

Брук Шилдс во минијатурно бикини ги потсети фановите на култниот филм: Уште една плава лагуна

Слободен печат

Адријана Лима „згрми“ на плажа (ФОТО)

Igor

Остави Коментар

8 + дваесет =

Слични објави

Уште едно бебе на пат: Алек Болдвин и сопругата го очекуваат петтото дете! (ФОТО)

Еспресо

Рис Витерспун призна дека била сексуално вознемирувана

Igor

Роналдо искрено: СЕКСОТ СО ГЕОРГИНА е подобар од било кој гол (ВИДЕО)

Igor

Најбрзиот човек на светот ќе стане татко: „Кралот или кралицата доаѓа“ (ФОТО)

Васко Спасоски

ЈА САКААТ СВОЈАТА СЛОБОДА: Овие 3 хороскопски знаци сакаат врска, но и доволно простор

Igor

Уметнички дела со мистериозни пораки: Овие 5 тајни се скриени во познатите слики! (ФОТО)

Еспресо