Изгуби 50 килограми и стана вистинска убавица, албанска пејачка сподели тајна за совршено тело (ФОТО)

Албанската пејачка Линда Халими се претвори буквално во инспирација за многумина поради нејзиното слабеење.

Таа одлучи тајната за нејзиниот нов прекрасен изглед да го сподели со сите. Станува збор за диета што и помогна да изгуби дури 50 килограми.

Па така, за хидратација, Линда пие околу 1,4 литри вода на ден.

Доручек: 3 пржени јајца со еден филџан печени печурки на скара, кромид и пиперки. 1 чаша сок од портокал.

Ручек: 1 пржено јајце со филџан ориз полнет со печурки од скара, кромид и пиперки.

Ужина: 1 чаша мешавина од капина, чај од нане или зелен чај.

Вечера: Смути со млеко од бадем, капина или ананас.

По вечерата: 1 чаша од 60 ml мешавина од јогурт и капина.

Линда, изјавила меѓу другото, дека не консумира јаглени хидрати после 17 часот, но во текот на денот, пред да замине во теретана или да се качи на сцена, јаде тестенини или рижото (ориз), пишува Ливинг.

Додека веќе 5 години не јадела ниту едно парче пица. Линда успеа навистина во овој предизвик што го имаше со себеси. Во фотографијата што таа ја објави на својот профил на Инстаграм, се гледа нејзината неверојатна трансформација, пренесува Експрес.

Слични објави

Жена која зрачи од сексипил и на 53 години: Синди Крафорд во зелен сатен! (ФОТО)

Igor

Карлеуша во змиска кожа ја изненади јавноста (ФОТО)

Igor

СНААТА НА НОЛЕ во друштво на ЏЕЈ ЛО: Луѓе, па таа е божица! (ФОТО)

Igor

Ирина Шајк забележана како излегува од станот на Бредли Купер, но на неа има промена: Дали манекенката е бремена? (ФОТО)

Еспресо

Најмодерните пролетни аксесоари – Louis Vuitton сандали

Igor

Таа и мајка и се вистински убавици – Сега знаеме од кого Дуа Липа ја наследила убавината (ФОТО)

Еспресо

Остави Коментар

1 × три =

Слични објави

ЗДРАВ ВЕГЕТАРИЈАНСКИ ОБРОК: Фалафел топчиња со хумус

Igor

Петар Грашо со два интимни концерти во Скопје!

Igor

Вистината за кралот на рокенролот го шокираше светот: Сите го сакаа Елвис Присли, но тој не се поднесувал себе!

Еспресо

Неговата ХУМАНОСТ нема цена: Хју Џекман повика ПРОСЈАК на вечера

Igor

Заборавете ја Памела Андерсон како русокоса: Таа ја промени бојата на косата и доби пофалби (ФОТО)

Igor

Во овие тмурни моменти сите сме еднакви: Како изгледаат познатите убавици во деновите на изолација (ФОТО)

Еспресо