23.8 C
Скопје
16:24 - 28 мај, 2024

Илон Маск ќе го врати Доналд Трамп на „Твитер“: Што велат луѓето кои му го забранија пристапот на поранешниот американски претседател на оваа социјална мрежа?

Илон Маск изјави дека на поранешниот американски претседател Доналд Трамп ќе му го врати профилот на социјалната мрежа Твитер. Нормално, ако успешно се спроведе до крај процесот на купување на компанијата, пренесува Си-ен-ен.

Ова е првото изјаснување на Маск во врска со ситуацијата откако го најави планот за купување на Твитер. Тој ја нарече одлуката на Твитер во јануари 2021 година да го блокира профилот на Трамп „грешка“.

„Мислам дека не би било правилно да му се забрани пристапот на Доналд Трамп, мислам дека тоа беше грешка. Јас би ја поништил трајната забрана. Основачот на Твитер Џек Дорси го дели моето мислење, не би требало да постојат трајни забрани“, ИСТАКНА Маск.

Твитер во јануари 2021 на Трамп му го забрани користењето на мрежата поради немирите во Капитол. Самиот Трамп неодамна изјави дека никогаш повеќе нема да се врати на Твитер. Социјалната мрежа одби да ја коментира изјавата на Маск.

 

Слични објави

Лидија Вукиќевиќ ја откри тајната на својот младешки изглед: „Црна паста за заби, колаген, здрава исхрана…“

еспресо

(Видео) Исплива снимка од средбата на Северина и Јелена Карлеуша: ЈК ја изигнорирала, ова никогаш нема да ѝ го прости!

Еспресо

„Нова тура, нова авантура“: Никола Роквиќ откри што прави по враќањето од Егина

Еспресо

(Фото) Дарко Лазиќ чека трето дете! Се појави фотографија, пејачот го гали трудничкиот стомак на сопругата

Еспресо

(Фото) Принцезата Шарлин од Монако конечно насмеана, Алберт ѝ плаќа: Ги покажа децата

еспресо

Лепа Лукиќ напиша тестамент: Еве кому го остава богатството, но под еден услов

еспресо
Се вчитува....