„Грдите“ трендови кои Французинките ги обожаваат оваа есен (ФОТО)

Франузинките важат за дами со исклучително истенчен стил, а од трендовите повеќе ги ценат класичните парчиња.

Сепак, понекогаш сакаат да испробаат трендови кои брзата мода ги наметнува од ден во ден.

Французинките оваа есен бираат посебни трендови, кои многумина ги нарекоа „грди“. Еве за што се работи.

Спортски чорапи

Французинките го сакаат овој тренд кој за многумина е непривлечен и непотребен.

„Карго“ панталоните

Овие панталони, иако не и прилегаат баш на секоја фигура, добија статус на безвременски модел на панталони, а Французинките добро ги дочекаа.

„Влечките на тато“

Французинките ги обожаваат удобните, но естетски не толку привлечни „влечки на тат“, кои ги носат каде и да одат во текот на летните денови.

„Надуени“ ракави

Овој тренд за многу дами беше застрашувачки, но сега полека но сигурно станува дел од гардеробата на многу вљубенички во модата, па и на Французинките.

View this post on Instagram

Big sleeves, big pants, big mood @rosie_assoulin

A post shared by Ellie (@slipintostyle) on

 

 

Слични објави

Видео хороскоп за 26 август 2019, понеделник

Igor

Анабела ја прозиваа дека НАЈДОБРО ЈА ОТВОРА УСТАТА и дека и ќерка ѝ ја научила на тоа, а сега таа на сите им ги ЗАТВОРИ УСТИТЕ (ВИДЕО)

Igor

Дали навистина имате лош сексуален живот? Проверете!

Igor

Колач од јаболка кој ќе ве освои со својот вкус и арома (РЕЦЕПТ)

Igor

Џоли пијана ѝ се јавила на Анистон да ѝ каже дека Бред Пит ја изневерува

Еспресо

УБАВИНИТЕ НА ДИВИОТ СВЕТ: Најкоментирани фотографии на научно-историскиот музеј (ГАЛЕРИЈА)

Igor

Остави Коментар

оне + седумнаесет =

Слични објави

Одмара од периките: Кајли Џенер ја покажа својата вистинска коса! (ФОТО)

Еспресо

Александра Пријовиќ го откри идентитетот на мажот што ја дави во спотот (ФОТО)

Васко Спасоски

Со благослов од жена му: Разуздан богаташ секојдневно спие со ЧЕТИРИ ЉУБОВНИЦИ! (ФОТО)

Igor

Родени на ист ден: Овој актер веројатно ќе му биде кум на малиот принц (ФОТО)

Igor

Кајли Џенер приреди „луда“ забава за роденденот на Сторми (ФОТО)

Еспресо

Шакира не губи време во изолација: Пејачката заврши курс на филозофија на познатиот Пен универзитет (ФОТО)

Еспресо