Ѓорѓе Балашевиќ доживеал инфаркт!

Ѓорѓе Балашевиќ го откажа распродадениот концерт во Крагуевац поради влошување на здравствената состојба.

Причината за тоа бил инфарктот што пејачот го доживеал, пренесува Блиц. Во моментов се наоѓа во Институтот за кардиоваскуларни болести во Сремска Каменица каде што е хоспитализиран и му се вградени стентови.

Српските медиуми неофиционално дознаваат дека пејачот се чувствува добро и наскоро ќе биде пуштен дома.

„Драги Крагуевчани и останата екипо кои сакавте да дојдете вечерва на концертот. Жал ми е што морам да ве известам дека концертот се одложува. Животот некогаш прави планови без нас и не смета на нашето разбирање и што друго ни останува. Здравјето во секој случај е најважно“, напишала неговата ќерка Беба Балашевиќ на социјалните мрежи.

 

 

Слични објави

Поранешната вереница на Кличко претепана: „Го уби Господ во мене“, врескала актерката кога дошла полицијата (ФОТО)

Васко Спасоски

Милијардер бара девојка на која ќе ѝ ја покаже Месечината

Слободен печат

Сочни и вкусни: Мафини со јогурт и боровинки (РЕЦЕПТ)

Igor

Работи кај секој хороскопски знак што другите ги обожаваат

Igor

Овие работи мажите ги забележуваат на вас за време на сексот

Igor

Кетрин Зита Џонс и Мајкл Даглас празниците ги прославија во Африка

Слободен Печат

Остави Коментар

деветнаесет + десет =

Слични објави

По Супербол се познава годината: Еве кои филмови и серии нѐ очекуваат наскоро! (ВИДЕО)

Еспресо

„ДС Колектив“ со двојна промоција: Албум и видеоспот за „Повторно замина“ (ВИДЕО)

Igor

НЕТРПЕЛИВОСТ, ПОВРШНОСТ… Причини поради кои раскинуваат хороскопските знаци

Igor

Годините не ја запираат: Доли Партон на 75 години сака повторно да биде на насловната страница на „Плејбој“!

Еспресо

Изберете бои на облеката со кои ќе го подобрите расположението

Igor

ЖЕШКА фотосесија: СПЕЈКО се надмина себеси, жените во транс!

Igor