Годините се само бројка: Елена Велевска денеска слави роденден (ФОТО)

Кога велат дека жените се како виното, колку постари, толку подобри и тоа како има вистина во тоа.

Еден таков пример е нашата позната фолк-пејачка Елена Велевска, која денеска одбележува еден убав јубилеј.

Поточно, атрактивната пејачка денеска полни 40 години. Да, добро читате. Познататата Велевска е родена токму на овој ден пред четириесет години во градот Прилеп.

Фото: Инстаграм

Но, дали се 40 или повеќе, Елена изгледа барем 10 години помладо, а на нејзината фигура може да и подзавидат многу помлади нејзини колешки…

Слични објави

Хипнотизиран: Саша Поповиќ се загледа во задникот на Јелена Карлеуша како да не видел!(ФОТО)

Igor

Најзгодната водителка на временска прогноза во светот (ФОТО)

Еспресо

Пејачот со провокативна фотка ги шокираше фановите: Имам анаконда во гаќите (ФОТО)

Igor

Вељко сподели радосни вести – Пристигна нов член во семејството Ражњатовиќ! Се огласи и Цеца! (ФОТО)

Еспресо

Како ладен туш: Ештон Качер и Мила Кунис открија се за разводот (ВИДЕО)

Igor

Северина со емотивна порака: Не можам доволно да се заблагодарам на Господ што ми ја испрати!

Васко Спасоски

Остави Коментар

оне + петнаесет =

Слични објави

Почина гитаристот на „Рибља Чорба“ како последица од ковид-19!

Еспресо

Дневен хороскоп за 26 март: Погледнете каков ден ве очекува!

Васко Спасоски

Хороскоп за 26 ноември: Имате потреба да се опуштите во љубовните води, но некои надворешни околности не ви го дозволуваат тоа

Еспресо

Мажите ќе се разочараат. Нивес го покажа љубовникот! (ФОТО)

Igor

Хороскопски парови кои се најмоќни и најстрасни кога се заедно

Слободен печат

Наградата за животно дело во Кан за Ален Делон

Igor
MacedonianAlbanianBulgarianSerbian