24.8 C
Скопје
10:54 - 15 јуни, 2024

ФУДБАЛСКИОТ АС искеширал ОГРОМНА СУМА за свадбата на својата миленичка, а ЕВЕ КОЛКУ пари собрале младите како подарок

Манекенката Драгана Џајиќ, која е ќерка на фудбалерот Драган Џајиќ, се омажи за својот избраник Милош Ивановиќ, кој пак е брат на тенисерката Ана Ивановиќ.

Подарокот кој Ана го избра за својот брат е вила на Мајорка вредна 2 милиони евра, во близина на нејзината, за нивните деца заедно да растат.

Но, вистинскиот „трошаџија“ е токму таткото на невестата. Самата сала била луксузно украсена, а гостите седеле на луксузни столови. Драгана носела венчаница која самата ја дизајнирала, а по првиот танц, се пресоблекла во дизајн на Вера Вонг.

Цената по лице изнесувала 100 евра, а декорациите и облеката на младите чинела 25.000 евра. Според српските медиуми, целата свадба ја платил токму Драган Џајиќ.

На свадбата присуствувале 250 гости, а младите „искеширале“ најмалку 100.000 евра само од „подароци во пликоа“, а добивале и други луксузни подароци, меѓу кои и вредни уметнички слики.

На свадбата пееле српските ѕвезди Ана Кокиќ и Саша Матиќ. Специјална гостинка била пејачката Мерима Нјегомир, која открила дека пеела и на свадбата на Џајиќ со сопругата, а сега и за неговата ќерка.

Се жени братот на АНА ИВАНОВИЌ, а ОВА ПРАВИЛО ги вчудоневиди сите поканети

Слични објави

Се огласи кралот Чарлс: Пресреќен е што Кејт Мидлтон се враќа на неговиот роденден во јавност

еспресо

Трагедија, почина црногорскиот голман Матија Шаркиќ: Му се слошило во станот во Будва

еспресо

Откриена посебната врска на Кејт Мидлтон и кралицата Елизабета Втора

еспресо

(Фото) Ова е братот на Јована Јеремиќ кој вешто го крие: Тој ѝ е најголема поддршка

еспресо

Пријателите на Џенифер Лопез предвидуваат: Ќе го надмине разводот со Бен Афлек и ќе му се врати на Алекс Родригез!

еспресо

(Фото) Кејт Мидлтон се огласи пред утрешното јавно појавување: Терапијата оди добро, има лоши и добри денови

еспресо
Се вчитува....