17.8 C
Скопје
16:28 - 3 март, 2024

(Фото) Неда Украден не сака во пензија: Јас сум секогаш најсекси, со тоа се раѓаш

Пејачката Неда Украден (73) неодамна гостуваше во хрватската емисија „Магазин ин“, каде откри зошто би ја укинала пензијата и како изгледаат нејзините „најубави години“.

„На жената никогаш не ѝ е доста од коплименти. Што се однесува до децениите, јас ви го давам овој пријателски совет – не ги спомнувајте. Знаете, јас сум во најубавите години. Стар си онолку колку што се чувствуваш, колку енергија имаш, колку си витален, колку љубов чувствуваш итн.“, изјави таа.

Фото: Фејсбук/Неда Украден

Пејачката ја „вежба“ својата позитивност, но делумно е и родена со неа.

„Има по нешто и од двете. Јас родена сум под таква ѕвезда која пука од енергија. Јас сум двоен Лав во хороскоп, но зрелоста носи и многу попаметен став во животот“.

Фото: Фејсбук/Неда Украден

На прашањето на водителката како изгледа кога ќе се разбуди наутро, дали е „најсекси баба“ како што ја нарекуваат, пејачката одговори дека е родена со тоа.

„Па, јас сум секогаш најсекси. Тоа е нешто со коешто се раѓаш. Не може само да купиш фустан и магично да станеш секси во него“, одговори таа и додаде што мисли за пензионирањето.

„Каква пензија, јас би ја укинала. Јас би ја забранила таа пензија“, потенцираше таа.

Фото: Фејсбук/Неда Украден

Украден е горда баба на три внуци – Неда, Александра и Душан, кои, како што открива таа, ја нарекуваат „баба“, како што и таа ја нарекувала својата баба.

„Знаете зошто? Затоа што сакам да ги скршам предрасудите дека баба е грд збор. Мислам дека тоа е најубавиот збор што детето го изговара за првпат. Јас сум среќна. Прво, среќна сум што имам внуци. Мислам дека тоа е еден дар од Бога кој е неспоредлив со кој било друг успех во животот. Само се обидувам да им покажам и да им докажам дека, пред сѐ, тие се мојата најголема радост и богатство. Баба им е таа што ќе ги поддржи и награди колку што може, но тие мораат да бидат образовани, вредни и благодарни“, објасни пејачката.

„Но, баба – риба! За да нема забуни“, шеговито додаде таа.

Слични објави

Марија Шерифовиќ му се обрати на жирито по победата на Теја Дора: Ви благодарам што никој не гледаше во ничии хартии

Еспресо

Прво огласување на Бресквица по загубата: „Ви се јавувам дури сега…“

еспресо

(Видео) Има што да се види: На Северина ѝ пукнаа панталоните среде настап

Еспресо

Достоинствено: Како Бресквица го прифати поразот на Беовизија

еспресо

Астропрогноза за недела, 3 март: За Лавовите трошоци, за Биковите убаво изненадување

еспресо

Теја Дора ќе ја претставува Србија на Евровизија: Бресквица ја освои публиката

еспресо
Се вчитува....