-3.2 C
Скопје
00:28 - 9 февруари, 2023

(Фото) Модна дизајнерка ја освои титулата Мис Универзум – женава навистина е преубава

Американката Арбони Габриел е избрана за нова Мис Универзум на натпреварот што годинава се одржа во САД, во Њу Орлеанс. Прва придружничка е Аманда Дудамел од Венецуела, а втора е Андреина Мартинез од Доминиканска Република.

Габриел е родена во 1994 година во Хјустон, а влезе во историјата во декември 2021 година како прва Американка со филипинско потекло која ја освоила титулата Мис Тексас.

Таа е моден дизајнер, модел и инструктор за шиење. Новата Мис Универзум е и извршна директорка на сопствената линија за облека.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by R’Bonney Gabriel (@misstxusa)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by R’Bonney Nola (@rbonneynola)

 

Слични објави

(Фото) Нашата Тијана Петреска се враќа со титула од светскиот избор за најубава студентка

Еспресо

(Фото) Мадона во нејзин стил се пресмета со зајадливите коментари – „Поклонете се кучки“

Еспресо

(Фото) Тажното писмо на Бланко со кое се извинува за скандалот на Сан Ремо: „Ве оставив во солзи како мајка ми, ме видовте кревок како дете…“

Еспресо

(Видео) Полуден пејач направи ‘ршум на Сан Ремо, ја шокираше публиката, го испратија со свирежи

Еспресо

Ѕвезите ќе им помогнат: Два хороскопски знаци многу брзо ќе ги исполнат соништата

Еспресо

Славчо Попоски: Грч студени утра, висок воздушен притисок, а еве кога ќе има мал пораст на температурите

Еспресо
Се вчитува....