17.8 C
Скопје
12:52 - 13 август, 2022

(Фото) Ана Сасо, Мис на Југославија во 1982, и денес изгледа неверојатно

Иако сме навикнати на тоа дека секогаш изгледа беспрекорно, Ана Сасо, поранешна мис на Југославија (1982) и манекенка која стана популарна ширум светот по снимањето на рекламата за Пипи, повторно успеа да не воодушеви со својот изглед.

Таа уште еднаш докажа дека има подобро тело од нејзините колешки 20, ако не и 30 години помлади.

Сплитската убавица овојпат облече жолт костим за капење кој ѝ стои како да е скроен за неа.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Ana Sasso (@sasso.ana63)

Иако влезе во шестата деценија, сè уште изгледа како ’девојка’, а веќе неколку пати изјави дека тоа се должи на здравата исхрана и редовното вежбање.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Ana Sasso (@sasso.ana63)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Ana Sasso (@sasso.ana63)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Ana Sasso (@sasso.ana63)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Ana Sasso (@sasso.ana63)

Слични објави

Лекарите открија зошто умираат вакцинираните лица кои се инфицираат со коронавирус

Еспресо

Случај Салман Ружди: Полиција пред домот на уапсениот во Њу Џерси; соседите вознемирени: „Во шок сме!“

Еспресо

Која беше Ен Хеч: „Слушам гласови и зборувам со бог“; од травматичното детство до објавување на нејзината бисексуалност

Еспресо

Неделен хороскоп (15 до 21 август): Одлична недела за Лавовите, добри вести за Биковите, голема среќа за Овните…

Еспресо

Бразилската манекенка Алесандра Амборзио лудо се забавуваше на концертот на Сека Алексиќ во Будва

Еспресо

Астро прогноза за сабота, 13 август

Еспресо
Се вчитува....