Ема Вотсон има порака за сите свои врснички: Ако немаш куќа, маж, дете, а полниш 30 години…

Ема Вотсон, која се прослави со улогата на Хермиона во филмовите за Хари Потер, следната година полни 30 години и како што истакнува, тоа ѝ предизвикува различни емоции.

Една од најатрактивните млади глумици во Холивуд во разговор за „Вог“ откри дека го почувствувала притисокот кој им се наметнува на жените на нејзини години.

„Мислев: Зошто сите толку се оптоваруваат кога полнат 30 години? Тоа не е важна работа. Ама кога наполнив 29, помислив: Се чувствувам под стрес и анксиозно.“

Тоа за среќа се сменило бидејќи Ема сфатила од каде ѝ доаѓаат такви мисли – од денешното општество.

„Сфатив дека е така поради проклетата навала на сублиминални пораки на сите страни. Ако не си изградила дом, ако немаш маж, ако немаш бебе, а полниш 30 години, а не си на некое неверојатно сигурно, стабилно место во својата кариера или допрва се обидуваш да сфатиш некои работи…. Доаѓа до неверојатна количина на анксиозност“, објаснила Вотсон.

Нејзе, меѓутоа, не ѝ е потребно да исполнува услови кои општеството ѝ ги наметнува, туку е среќна под своите услови.

Слични објави

За фотомоделот Вилдане нема зима, се појави „пиштол“ гола (ФОТО)

Igor

Најубавите крцкави пилешки крилца (ВИДЕО)

Igor

Бабичка насмеа милиони луѓе во светот (ВИДЕО)

Еспресо

Изгледа како да ја растргнувале кучиња: Џеј Ло се прошета во тренерка која треба да се забрани (ФОТО)

Igor

Телевизијата ја замени за нешто сосема друго: Убавата водителка Николина Славковска се врати на старата љубов (ФОТО)

Igor

Трагичен крај: Пронајдено безживотното тело на Наја Ривера

Еспресо

Остави Коментар

осум + тринаесет =

Слични објави

Адријана Лима во фустан кој е прогласен за најголемо модно промашување во 2019 година! (ФОТО)

Igor

ПЕЈАЧКАТА ШОКИРА: Спијам со мајка ми, се дружам со принцот Хари…

Igor

ТРИ ПАРЧИЊА ОБЛЕКА кои е подобро да ги купите еден број поголеми

Igor

Ѓаволот го напушти овој свет, знаеше дека луѓето сами ќе си приредат пекол: Така зборуваше легендата

Еспресо

Се омажи една од најпопуларните порно-актерки: Се надевам дека вториот брак ќе ми потрае (ФОТО)

Васко Спасоски

Се избричил првпат по 10 години, сопругата останала шокирана! (ВИДЕО)

Еспресо