7.8 C
Скопје
20:14 - 20 февруари, 2024

Драгана Мирковиќ слави 56 роденден: Синот и ќерката ѝ упатија емотивна честитка

Српската пејачка Драгана Мирковиќ денеска го слави својот 56. роденден.

Многу обожаватели преку социјалните мрежи ѝ испратија роденденски желби на регионалната музичка ѕвезда.

На Инстаграм се појавија бројни видеа и фотографии со кои соработници, пријатели, колеги, но и членови на семејството ѝ го честитаа роденденот на Драгана Мирковиќ.

Меѓу првите се огласи Мира Шкориќ, која ја сподели сликата со својата колешка.

„Среќен роденден, нека ти се исполнат сите желби“, посака Мира со заедничка фотографија.

Честитки упати и Дејан Милиќевиќ, заедно со фотографија од пејачката.

Фото: Скриншот

Слики објавија и нејзините деца Марко и Мануела.

„Среќен роденден на најдобрата мајка на светот“, напиша синот на прославената пејачка, а таа му одговори: „Ти благодарам најдобар сине на светот“.

Фото: Скриншот

А ќерката Мануела ѝ го честиташе роденденот со фотографија од луксузната вила, каде заедно со мајка си се насмеани во исти комбинации.

Фото: Скриншот

Слични објави

(Фото) Александра Пријовиќ со сопругот славеа до зори: Цигара во рацете, алкохол на масата

Еспресо

Неда Украден на работ на солзи: Пејачката се присети на својот голем хит кој има посебно значење за неа

Еспресо

„Сега одам до крај“, се огласи Северина: Судот ѝ го врати синот

Еспресо

Аца Лукас осуден за нарушување на честа и угледот на уредничката на РТС Оливера Ковачевиќ

Еспресо

Јелена Ѓоковиќ откри зошто станала веган: „Веганството започна од болка“

Еспресо

(Фото) Нивес Целзиус во секси луксузно издание: Се појави во проѕирен фустан со светкави украси

Еспресо
Се вчитува....