3.8 C
Скопје
03:22 - 21 февруари, 2024

„Чувај ни место во рајот“: Другарките се простија од пејачката која загина во Дубаи

Пејачката Андријана Лазиќ почина на 10 јануари во Дубаи, паѓајќи од 24 кат на 28-годишна возраст.

На социјалните мрежи од неа се простија и нејзините школски другари.

„Драга наша Адамсице, прерано нѐ напушти, а со тебе ги поминавме најубавите моменти од нашиот живот. Најдобрите моменти по нашето школување. Адамсиците останаа без една принцеза, уште една одлична ученичка, миленик и на нашите учители и на нас.

Ти се заблагодаруваме во името на сите нас, за секој убав збор, за секој шепот за време на тестовите и за секоја прегратка. Останува да се потсетиме на убавите моменти и да се молиме за тебе, наша убавице. Сега си во подобар свет и те замолуваме да ни сочуваш место на рајот затоа што можеме со сигурност да кажеме дека го заслужуваш тоа.

Овој тим и овој клас никогаш нема да те заборави. Адамсици засекогаш“, пишува во објавата.

 

Слични објави

Анабела и Луна за кавгата со Весна и Ѓоле Ѓогани: Нема потреба да се смириме, тие се големи моралисти

Еспресо

„Не ме прашувајте за Пријовиќ“: Хит одговор на градоначалникот на Сплит

еспресо

Адвокатката на Северина: Сега има чувство на олеснување, задоволна е

Еспресо

(Фото) Александра Пријовиќ со сопругот славеа до зори: Цигара во рацете, алкохол на масата

Еспресо

Неда Украден на работ на солзи: Пејачката се присети на својот голем хит кој има посебно значење за неа

Еспресо

„Сега одам до крај“, се огласи Северина: Судот ѝ го врати синот

Еспресо
Се вчитува....