Дневен хороскоп за 9 април 2019, вторник

ОВЕН

РАБОТА: Ќе имате ден преполн со средби и состаноци. Трудете се да бидете јасни.

ЉУБОВ: Денеска ќе поработите на развивање на еротската страна на односот. Ќе сакате да бидете интимно поблиски со својата сакана личност.

ЗДРАВЈЕ: Чувајте ги дишните патишта.

БИК

РАБОТА: Правите мали, но сигурни чекори. Не грижете се, целите кон вистинското место.

ЉУБОВ: Сите ситни недоразбирања меѓу вас и саканата личност денеска ќе бидат успешно надминати.

ЗДРАВЈЕ: Не се нервирајте.

БЛИЗНАЦИ

РАБОТА: Сакате да отидете некаде, но не можете да ги занемарите обврските кои ви се доверени.

ЉУБОВ: Ќе се чувствувате извонредно блиски со личноста за која сте заинтересирани. Покажете ѝ дека ви значи.

ЗДРАВЈЕ: Бидете одговорни кон себе.

РАК

РАБОТА: Нема да имате големи грижи бидејќи веќе сте успеале да ги поставите нештата како што треба да бидат.

ЉУБОВ: Вашиот љубовен налет ќе продолжи и денеска. Оние кои бараат сродна душа денеска треба повеќе да се движат меѓу луѓе.

ЗДРАВЈЕ: Во добра форма сте.

ЛАВ

РАБОТА: Сконцентрирајте се на професионално извршување на задачите. Соработувајте.

ЉУБОВ: Денеска размислувате дали сакате да ја доведете вашата врска на повисоко ниво. Нешто ви предизвикува фрустрација.

ЗДРАВЈЕ: Страдате поради временските неприлики.

ДЕВИЦА

РАБОТА: Бидете мудри и не се излетувајте, туку размислете добро пред што било да кажете.

ЉУБОВ: Ќе се „туркате со лактици“ со саканата личност кој е главен во вашата врска. Но, тврдоглавоста никого не усреќила.

ЗДРАВЈЕ: Емотивна нестабилност.

ВАГА

РАБОТА: Оние кои се денеска на работа ќе уживаат во секој момент.

ЉУБОВ: Денот е поволен за секаков тип љубовна комуникација. Доколку сте сами, не се плашете да ги искажете емоциите.

ЗДРАВЈЕ: Чувствителни зглобови.

СКОРПИЈА

РАБОТА: Парите и комуникацијата ви се приоритет на работното место.

ЉУБОВ: Креативни сте, имате поетски налет и сакате сето тоа да го споделите со саканата личност.

ЗДРАВЈЕ: Проблеми со циркулацијата.

СТРЕЛЕЦ

РАБОТА: Можеби ќе треба да се впуштите во мал ризик дури и покрај противењата на другите.

ЉУБОВ: Многумина ќе добијат прилика да покажат како се чувствуваат. Бидете отворени и искрени во врска со тоа.

ЗДРАВЈЕ: Подобрување во секој поглед.

ЈАРЕЦ

РАБОТА: Ќе се отворат нови перспективи за решавање на стари проблеми.

ЉУБОВ: Приватниот живот ви се развива складно. Свртете ги расправиите на шега.

ЗДРАВЈЕ: Релаксирајте се.

ВОДОЛИЈА

РАБОТА: Денеска ќе се соочувате со финансиски проблеми. Загрижени сте за иднината.

ЉУБОВ: На добар пат сте, само не се обесхрабрувајте доколку се појават нагли промени во вашето секојдневие. Контролирајте ги реакциите.

ЗДРАВЈЕ: Чувајте ја силата.

РИБИ

РАБОТА: Сè што денеска ќе правите ќе им даде до знаење на сите дека сте одговорна, талентирана и авторитетна личност.

ЉУБОВ: Денеска ќе се покажете како чувствителна и привлечна личност. Едноставно ќе блескате.

ЗДРАВЈЕ: Повеќе пешачете.

Слични објави

Синот на Том Хенкс откри во каква состојба се неговите родители кои се заразени од коронавирус

Еспресо

Јосипа Лисац реагираше на казнената пријава: Се работи за потполно непочитување! (ФОТО)

Еспресо

Директно од кујната на баба: Меки полнети мекици

Igor

Ева Лонгорија заблеска во деколтиран фустан кој најдобро им стои на жени со мали гради

Igor

ЖЕНА која го постигнала НЕВОЗМОЖНОТО: Поранешниот и сегашниот сопруг се согласуваат како браќа

Igor

МАКЕДОНЕЦ ГИ ЗАРАЗИЛ СИТЕ СО СИДА ВО ГРУПЕН СЕКС – Непознати факти за смртта на членовите на групата ЕКВ

Igor

Остави Коментар

17 − 16 =

Слични објави

ВИДЕО Андреј од ДНК ги скина „Whitesnake“!

Васко Спасоски

Бел фустан со ДЛАБОКО ДЕКОЛТЕ: Водителката на „Задруга 3“ ги остави сите без текст (ФОТО)

Igor

Карантински жежок танц на Марјана Станојковска (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Италијанскиот милионер ја изненади својата 28 години помлада девојка со „бесна“ кола! (ФОТО)

Еспресо

Нивес Целзиус во трипати помал градник, а нејзината ќерка имала доста интересен коментар! (ФОТО)

Васко Спасоски

Козметички третмани со кафе во домашни услови

Igor