19.8 C
Скопје
06:06 - 20 јули, 2024

Дневен хороскоп за 8 април 2019, понеделник

ОВЕН

РАБОТА: Креативната работа ќе оди без проблеми. Лесно ќе ги прифаќате промените на работното место.

ЉУБОВ: Една личност ве збунува. Не можете лесно да дефинирате што чувствувате и каков е вашиот став спрема тој однос.

ЗДРАВЈЕ: Чувајте се од настинки.

БИК

РАБОТА: Незадоволните ќе решат да ја променат ситуацијата. Оние кои се задоволни на работа ќе фантазираат за уште подобро.

ЉУБОВ: Пред вас е ден полн со емотивни фрустрации. Што и да правите, нема да биде доволно добро, но важно е да не го губите трпението.

ЗДРАВЈЕ: Нестабилна емотивна состојба.

БЛИЗНАЦИ

РАБОТА: Сигурни сте во она што го правите и настојувате да ги завршите нештата до крај, иако тоа може да биде доста напорно.

ЉУБОВ: Денеска ќе бидете почувствителни од обично. Обрнете ѝ внимание на личноста која ја сакате, бидејќи веќе почнува да се оддалечува од вас.

ЗДРАВЈЕ: Потребен ви е одмор.

РАК

РАБОТА: Лесно ќе излегувате на крај со луѓето. Ќе им бидете пример на помладите колеги, а постарите со задоволство ќе соработуваат со вас.

ЉУБОВ: Очекувајте ден полн со дружење кој може да го поминете со кого сакате и како сакате.

ЗДРАВЈЕ: Спијте поквалитетно.

ЛАВ

РАБОТА: Работата во која треба да внесете креативност одлично ви оди.

ЉУБОВ: Денеска размислувате и пресметувате, но добро измерете како да постапите во однос на неколку личности, за потоа да не се каете.

ЗДРАВЈЕ: Забавете го темпото.

ДЕВИЦА

РАБОТА: На некои преговори ќе им дојде крајот. Нема да го имате крајниот збор, но нема да излезе лошо.

ЉУБОВ: Играте на картата на шарм и заводливост, но имате и стил и самодоверба да го „истерате“ тоа до крај.

ЗДРАВЈЕ: Мирно ќе спиете.

ВАГА

РАБОТА: Имате поголемо влијание на работното место отколку што мислите. Не сте свесни на колку луѓе сте им пример.

ЉУБОВ: Продолжете со својата сензуално-заводлива фаза. Никој не може да ви одолее.

ЗДРАВЈЕ: Болки во стомакот.

СКОРПИЈА

РАБОТА: Имате сојузници на работното место за кои не сте ни биле свесни досега.

ЉУБОВ: Ќе потрошите многу пари за да импресионирате некого, но нема да постигнете значаен резултат.

ЗДРАВЈЕ: Константен замор.

СТРЕЛЕЦ

РАБОТА: Ќе попуштите, но тоа ќе го направите за да преземете поголема контрола.

ЉУБОВ: Ќе се согласите на сè што од вас ќе побара саканата личност. Иако тоа не е типично за вас, ваквата постапка е навистина слатка.

ЗДРАВЈЕ: Внимавајте на зглобовите.

ЈАРЕЦ

РАБОТА: Ќе имате мал трошок, но тоа ќе ви ги подобри работните услови.

ЉУБОВ: Опуштени сте и страсни. Другата страна тоа одлично го прифаќа.

ЗДРАВЈЕ: Медитирајте.

ВОДОЛИЈА

РАБОТА: Некои идеи нема да бидат веднаш прифатени. Прилагодете ги на реалните услови.

ЉУБОВ: Ќе бегате во својот свет на фантазии, кој е ваш издувен вентил кога нештата не се подредени онака како што сакате.

ЗДРАВЈЕ: Помирете се со реалноста.

РИБИ

РАБОТА: Не сакате ограничувања. Вие сте посебна личност во секој поглед.

ЉУБОВ: Внесете повеќе фантазија и слатки зборови во комуникацијата меѓу вас и саканата личност.

ЗДРАВЈЕ: Бидете природни.

Слични објави

Почина големата љубов на Клинт Иствуд: „Многу ќе ми недостига“

еспресо

(Фото) Северина ги „изгоре“ мрежите: „Затоа нема струја во Далмација“

Еспресо

(Видео) Десингерица повторно откачи: Им рендаше сирење над глава на фановите во Будва!

Еспресо

Теа Таировиќ купи луксузен стан во Црна Гора: Ова се деталите, а сумата што ќе ја заработи годинава е 670.000 евра!

Еспресо

(Фото) Вистински дечко! Синот на Дара Бубамара ја надраснал мајка си, зборува три странски јазици и планира да стане фудбалер

jasmina.kantardzieva

(Фото) Прва фоторгафија на Тамара Драгичевиќ со синот: Актерката ги собра трите деца околу себе и насмеана позираше

Еспресо
Се вчитува....