Дневен хороскоп за 29 март 2019, петок

ОВЕН

РАБОТА: Ве очекуваат важни деловни случувања. Важни и нови информации ќе добиете од своите претпоставени.

ЉУБОВ: Во период сте кога односот меѓу вас и саканата личност може да напредува. Најважно е искрено да си ги покажете чувствата.

ЗДРАВЈЕ: Болки во грбот. Отидете на физиотерапевт.

БИК

РАБОТА: Пред вас се интересни случувања, особено ако соработувате со странски фирми. Навистина поволни околности за вас.

ЉУБОВ: Ќе имате прилика со партнерот да поминете низ некои нови авантури кои претходно не можевте да ги планирате заедно. Уживајте во убавите мигови.

ЗДРАВЈЕ: Добро се чувствувате.

БЛИЗНАЦИ

РАБОТА: Може да очекувате одредени промени на поле на финансиите. Ќе успеете да остварите поголема финансиска заработка со дополнителна работа.

ЉУБОВ: Несигурни сте, но партнерот се труди да ви покаже дека нема зошто. Следете го.

ЗДРАВЈЕ: Внесувајте повеќе железо.

РАК

РАБОТА: Лесно носите нови професионални одлуки и не се плашите од промени. Вашата решителност ќе предизвика стравопочит кај колегите.

ЉУБОВ: Направивте ситна грешка, која ја поправате со тоа што му се посветувате максимално на својот партнер.

ЗДРАВЈЕ: Полни сте со позитивна енергија.

ЛАВ

РАБОТА: Имате многу обврси, па потребно е да се наоружате со енергија и трпение. Пред вас е период кога можете да расчистите и постигнете доста важни нешта.

ЉУБОВ: Не сте посветени на саканата личност поради работните обврски. Се надевате дека ќе има разбирање за вас.

ЗДРАВЈЕ: Пад на имунитетот. Одмарајте повеќе.

ДЕВИЦА

РАБОТА: Ве очекуваат позитивни прилики на професионално поле. Зачувајте ја својата способност за анализирање.

ЉУБОВ: Ќе имате интересни случки, а некои дружења ќе се задржат подолг период во вашиот живот.

ЗДРАВЈЕ: Имате доволно енергија и добро се чувствувате во своја кожа.

ВАГА

РАБОТА: Во текот на денов нема да има значајни случувања на професионално поле. Знаете на што сте и каква е ситуацијата.

ЉУБОВ: Стабилно кај оние кои се во пар, а кај сингл Вагите има прилика за незаборавен флерт.

ЗДРАВЈЕ: Намалете го внесот на масти.

СКОРПИЈА

РАБОТА: Во професионалните преговори ќе остварувате успеси. Време е да покажете дека сте способни за работното место кое го имате.

ЉУБОВ: Сакате да стапите во контакт со личноста која ви се допаѓа, но во вас постои некаков страв. Можеби треба поопуштено.

ЗДРАВЈЕ: Вашето тело е полно со енергија.

СТРЕЛЕЦ

РАБОТА: Загрижени сте за финансиите, но набрзо ќе успеете да ги надоместите сите непромислени трошоци од изминатиот период.

ЉУБОВ: На емотивен план сте стабилни и среќни, без разлика дали сте во пар или сте сингл.

ЗДРАВЈЕ: Внимавајте на штитната жлезда.

ЈАРЕЦ

РАБОТА: Денеска нема да имате големи промени и случувања на работа, па така и ќе си отидете дома без никаков насобран стрес.

ЉУБОВ: Барате нови прилики. Можна е средба си личност од друг град.

ЗДРАВЈЕ: Одмарајте се повеќе.

ВОДОЛИЈА

РАБОТА: Имате внатрешни дилеми околу некоја одлука. Консултирајте се со некој од своите поискусни колеги во однос на тоа прашање.

ЉУБОВ: Малку се затворивте во себе. Пуштете ги емоциите и не се плашете од нив.

ЗДРАВЈЕ: Вишок на енергија.

РИБИ

РАБОТА: Очекувајте да имате доста работни обврски во текот на денот. Важно е да останете максимално фокусирани.

ЉУБОВ: Саканата личност навистина се труди околу вас. Искористете го денов за да уживате со неа.

ЗДРАВЈЕ: Грчеви во мускулите.

Слични објави

Нивес Целзиус БЕЗ ГРАМ ШМИНКА, коментарите поделени (ФОТО)

Igor

Најдобрата природна маска за брз раст на косата

Igor

Mетју Пери од „Пријатели“ раскина со 21 година помладата девојка

Еспресо

Мила Јововиќ во изолација, а нејзината порака е важна: Актерката покажа како го поминува времето! (ФОТО)

Васко Спасоски

Хороскопот открива – Дали ќе ја сретнете вашата сродна душа до крајот на годината?

Igor

Видео хороскоп за 16.05.2019, четврток

Igor

Остави Коментар

единаесет + 15 =

Слични објави

Карлеуша се стопи! Српската ѕвезда облече перверзен костим за настапот во Белград (ФОТО)

Igor

Хороскопски знаци со најголема интуиција! Дали и вие сте меѓу нив?

Igor

Здравјето на Аријана Гранде е полошо од што се мислеше

Igor

Вознемирувачка снимка: Последните секунди на пејач, кој додека снимал „лајв“ бил прегазен од воз! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Северина за државниот минималец: Го побарале без мое знаење! (ФОТО)

Еспресо

Споредете ја Кајли Џенер пред и по ФОТОШОПОТ (ФОТО)

Igor
MacedonianAlbanianBulgarianSerbian