Дневен хороскоп 03.10.2019, четврток

Овен

Во ваш интерес е да не зборувате премногу за работите кои не ги познавате доволно. Ќе ви прилега некој вид на неформална забава. Можни се проблеми со кожата.

Бик

Некој се обидува да ви наметне невистинити муабети. Ќе го сфатите тоа, само ќе ви биде потребно малку повеќе време. Партнерот е искрен со вас, направете се за него во име на заедничката среќа.

Близнаци

Не треба да се занесувате со далечни прогнози. Насочете се на неколку нешта од блиската иднина. Некоја личност ви служи за утеха, но тоа не е фер, па затоа престанете да ја лажете.

Рак

Не ви се допаѓаат нечии критики па ќе заземете одбранбен став. Саканото лице негативно ќе влијае на вас. Не се нервирајте, разговарајте отворено за тоа.

Лав

Личноста која досега имаше негативен став за вашите идеи и сега нема да го промени своето мислење. Испланирајте романтична забава за двајца и уживајте со партнерот.

Девица

Не наседнувајте на она што ви го говорат соработниците. Слободните Овни треба да побараат личност со слични афинитети. Поведете сметка за исхраната.

Вага

Не се грижете премногу околу работата. Проблемите кои ви се случиле воопшто не се страшни. Престанете да ја проверувате саканата личност. Со тоа ништо не добивате.

Шкорпија

Нема причина за лажна скромност пред соработниците. Во љубовта променете се што не ви се допаѓа, а доколку тоа не ви е дозволено, променете го и партнерот.

Стрелец

Потребно е да го процените најдобриот момент за ефикасна акција. Вашето емотивно задоволство зависи од тактиката која ја применувате кон саканото лице.

Јарец

Насочете ја позитивната енергија кон работата. На тој начин сигурно ќе постигнете повеќе. Саканото лице забележува дека сте загрижени. Дозволете му да ви помогне.

Водолија

Останете самоуверени. На тој начин сигурно ќе ги остварите своите цели. Бидете слободни и искажете ги своите чувства кон саканото лице.

Риби

Нечија порака или деловна средба ќе има позитивно влијание на понатамошниот тек на случувања. Немојте да дозволите вашите родители да ви се мештаат во врската.

Слични објави

Кирк Даглас, актерот од златното доба на Холивуд, почина на 103-годишна возраст

Васко Спасоски

Видео хороскоп за 9 август 2019, петок

Igor

Најголемите тајни на секој хороскопски знак, кои ни себеси не би си ги признале

Еспресо

5 хороскопски знаци за кои декември ќе биде најдобриот месец оваа година

Igor

Модните критичари ја осудија: Тотално модно промашување на Камила Кабелјо (ФОТО)

Еспресо

Се разведува актерката Кристина Ричи!

Еспресо

Остави Коментар

седум + 14 =

Слични објави

Нина Бадриќ како Моника Белучи (ФОТО)

Igor

Беше една од најдобрите лизгачки, а сега снима филмови за возрасни (ФОТО)

Слободен Печат

Пејачката Џесика гледа во зајдисонце, а вие ќе гледате малку подолу на оваа фотографија (ФОТО)

Igor

Пред 5 месеци се РАЗВЕДЕ, а сега го покажа НОВОТО МОМЧЕ, фановите шокирани (ФОТО)

Igor

Цеца за свадбата на Вељко: Не знам ништо, вие повеќе знаете од мене! (ФОТО)

Igor

Џулија Робертс поставува нови модни стандарди: Нејзината маска е апсолутен хит! (ФОТО)

Еспресо