13:26 - 19 април, 2024

Дакота Џонсон и Крис Мартин се свршија: Со благослов на Гвинет Палтроу

Дакота Џонсон и Крис Мартин се верија по шест години врска. Фронтменот на Колдплеј ја запросил актерката откако добил благословот од неговата поранешна сопруга Гвинет Палтроу и нивните деца Епл и Мозес, пренесува Мирор.

„Двојката штотуку се верии до сега ја чуваше веста во тајност. Но сега отворено зборуваат за тоа во нивниот круг на блиски луѓе. Тие се вљубени еден во друг уште од првиот ден, па следниот чекор беше неизбежен. Не брзааа да ја планираат венчавката, туку само уживаат во формализирањето на нивните обврски еден кон друг“, рекол изворот.

Дакота (34) била забележана со марагден прстен во октомври минатата година додека го прославуваше роденденот во Лос Анџелес. Подоцна во едно интервју, таа рече дека „навистина сака да го доживее“ мајчинството.

Ѕвездата на „Шеесет нијанси на сиво“ и 47-годишниот Крис Мартин се заедно од 2017 година. Актерката добро се согласува со децата на музичарот кои ги со Гвинет Палтроу, со која беше во брак од 2003 до 2016 година. Гвинет дури објави фотографија на Инстаграм на која таа и Дакота се држат за рака.

инстаграм

Слични објави

Ќе се вика „Вила Јована“: Дечкото на Јована Јеремиќ ѝ купи луксузна куќа со базен и овоштарник

Еспресо

Со Сергеј Трифуновиќ е приведен и неговиот „дилер“: Нови детали за апсењето

еспресо

Дарко Лазиќ по третпат станува татко: Катарина е бремена!

еспресо

(Фото) Синот на Драгана Мирковиќ јавно ја поддржа мајка си: „И во добро и во зло…“

jasmina.kantardzieva

Уапсен актерот Сергеј Трифуновиќ: Купувал марихуана

еспресо

Астропрогноза за петок, 19 април: За Близнаците нешто ново, за Рибите прилагодување на настаните

еспресо
Се вчитува....