Бритни Спирс стана сликарка и ќе има изложба! (ФОТО)

За сега не се познати деталите од изложбата, па фановите не знаат дали Бритни ќе биде на отварањето. Се знае само дека изложбата се вика „Sometimes you just gotta play“.

Бритни Спирс (38) може да се пофали со уште еден талент. Освен што пее, глуми, танцува и дизајнира облека, таа во 2017 година заплива и во сликарските води. Сега галеријата во градот Фигеац во југо-западна Франција најавила отварање на првата самостална изложба на американската ѕвезда и тоа во сабота на 18 јануари.

Instagram

Други детали се уште не се познати, па фановите не знаат дали Бритни ќе биде на отварањето. Се знае само дека изложбата се вика „Sometimes you just gotta play“.

Инаку „поп-принцезата“ неодамна ги загрижи фановите на друштвените мрежи. Таа објави фотографии на кои позира во костим за капење, а изгледа, во најмала рака, исцрпено.

Instagram

Освен уморното лице, пријателите ја приметиле и нејзината неуредна шминка и фризура.

„Бритни, дали си добро? Ме загрижуваш деновиве“, „Изгледаш како некаде да те држат заложник“, „Што изведуваш? Собери се“, „Поубава си природна без темната шминка“, се само некои од коментарите.

Слични објави

Пред 5 месеци се РАЗВЕДЕ, а сега го покажа НОВОТО МОМЧЕ, фановите шокирани (ФОТО)

Igor

Се ожени внукот на ГРЕЈС КЕЛИ: Невестата се расплакала од среќа

Igor

ИМ СЕ ВРАТИ НА ПОРОЦИТЕ: Ѕвездата од „Мелроуз плејс“ повторно во болница

Igor

Дневен хороскоп за 23.11.2019: Бујната имагинација на Биковите ќе ги доведе до потполно уживање, а Водолиите треба да го избегнуваат алкохолот

Igor

Британската јавност на нозе: Дали првата службена средба на скараните браќа, Меган и Хари вешто ќе ја избегнат?

Igor

Албино манекенка прави светска кариера: Бев најчудната Казахстанка, а сега велат дека сум убава! (ВИДЕО)

Igor

Остави Коментар

три + 18 =

Слични објави

Тесните панталони со скинат патент и јакната од филмот „Брилијантин“ продадени за неверојатна сума

Igor

Лејди Ди морала да стои и да се фотографира, а Меган од сето тоа ќе биде поштедена

Igor

Насмевка од милион долари и едноставен аутфит: Џулија Робертс блеска и во опуштено издание (ФОТО)

Igor

ПРЕЖИВЕА АГОНИЈА, ГО ИЗГУБИ БЕБЕТО, а сега актерката е пак бремена на 43 години

Igor

Сексот со овој хороскопски знак е повеќе од фантастичен!

Igor

Хороскоп за 13 ноември среда – Овните треба да внимаваат што зборуваат, Лавовите ќе паднат во искушение

Igor