„Беше херој, но и силувач“: Актерката ги разбесни обожавателите на Коби Брајант (ФОТО)

Ѕвездата од серијата „Западен свет“, актерката Еван Рејчел Вуд (32) се огласи на Твитер по повод смртта на Коби Брајант со порака која многумина ја оценија како непримерна.

Изминатите денови целата планета тагува за трагичната смрт на легендарниот кошаркар на Лос Анџелес Лејкерс, Коби Брајант и неговата тринесетгодишна ќерка Џиана. Меѓутоа, има и такви кои сметаат дека не треба да се зборува само за убавите работи на славниот кошаркар. Меѓу нив е и актерката Еван.

– Тоа што се случи е трагично. Срцето ми е скршено поради семејството на Коби. Тој беше спортски херој. Исто така беше и силувач. И сите овие вистини можат да постојат истовремено – напиша актерката Еван Рејчел Вуд на својот Твитер.

Нејзиниот твит привлече многу внимание, а повеќето од луѓето ја осудија бидејќи на ваков начин зборувала за Брајан и тоа веднаш по неговата смрт.

– Дали би те убило ако имаш малку емпатија за семејството кое не жали само по Коби, туку и по ќерката. Не поминаа ниту 48 часа – пишал некој како коментар под нејзината објава.

Се огласи и актерката Кајла Прат, која исто така ја критикуваше Еван.

 

View this post on Instagram

 

#EvanRachelWood stuns in @lesilla ‘s Gilda Black Sock Crystals Pump at Sundance! 😍 Thank you @samanthamcmillen_stylist

A post shared by Brooklyn Creative (@brooklynprla) on

– Еван. Се запознавме како деца и пораснав во иста индустрија како и ти. Се радував на твојата работа последните неколку години. Пред и позади камерите. Но, овој твит? Како воопшто се осмелуваш – напишала нејзината колешка.

– Драги мои, ова не е осуда, а ниту пофалба. Ова е потсетување на фактот дека секој од нас има различни чуства и постои простор во кој заедно можеме сите да жалиме, наместо да се караме – истакнала таа.

Коби Брајант во 2003 година беше обвинет за силување од една работничка во хотел. Тој веднаш повика конференција за медиумите, на која призна дека со таа девојка имал сексуални односи, но дека тоа не било присилно, а покрај него на прес-конференцијата седеше и неговата сопруга.

Фото: Профимедиа

– Ти си мојата половина. Ти си мојот благослов. Ти си дел од моето срце. Ти си воздухот кој го дишам. Ти си најсилната личност која ја познавам и жал ми е што мораш да се носиш со ова и тоа што нашето семејство поминува низ ова – и рекол тогаш кошаркарот на сопругата Ванеса.

Кога случајот стигна до судот, собарката одби да сведочи, па една година подоцна тужбата беше одбиена. Таа потоа приватно го тужела кошаркарот и се договорила со него за непозната сума, а договорот било тој јавно да се извини за тоа што го направил, а Коби тоа и го направил.

 

Слични објави

ОБОЖАВАТЕЛИТЕ ВООДУШЕВЕНИ: По цела деценија ДОРИС ДРАГОВИЌ со нова песна и спот

Igor

Бела Хадид го симна горниот дел од бикинито и се испружи колку што е долга! (ФОТО)

Анџелина Џоли, ДИВА ВО СРЦЕТО: Чувствувам како крвта ми се враќа во телото (ФОТО)

Igor

Сите ја сакаат новата фризура на Моника Белучи: Познатата актерка сега изгледа 10 години помлада! (ФОТО)

Васко Спасоски

Се појави интервју од 1998 година: Џенифер Лопез БЕСРАМНО ги коментира колешките

Igor

Канје повторно ја стави Ким Кардашијан во непријатна ситуација (ВИДЕО)

Еспресо

Остави Коментар

18 − единаесет =

Слични објави

Најдобриот готвач во светот СЕКОГАШ И БЕЗ ИСКЛУЧОК го почитува ОВА ЗЛАТНО ПАРАВИЛО кога подготвува ПЕЧУРКИ!

Igor

Памела Андерсон ги опишала оргиите во вилата на Хефнер: Сè она за што големите момчиња сонуваат

Igor

Адријана Лима во фустан кој е прогласен за најголемо модно промашување во 2019 година! (ФОТО)

Igor

Дру Баримор ја откри болната вистина за борбата со килограмите! (ФОТО)

Еспресо

Емили Ратајковски го покажа новиот тен во секси гаќички (ФОТО)

Igor

Се сеќавате на оваа буцкаста пејачка од македонската естрада? Таа ослабе и денес е „риба“ и пол (ФОТО)

Igor