Откако ја променила стратегијата, заработува дупло повеќе од Јутјуб: Сега го откри трикот за тоа! (ВИДЕО)

Се поголем е бројот на влогери кои преку своите канали на Јутјуб заработуваат сериозни суми на пари од само една објавена снимка.

Една од нив е ѝ Шелби Чурч, која има 1,4 милиони следбеници и во 2019 година заработила доста пари со помош на еден трик.

Сега одлучи да го сподели трикот со сите тие што сакаат да профитираат од оваа популарна платформа – пишува „Businees Insider“.

Имено, Шелби откако разменила искуство со пријателите кои се исто така јутјубери, сфатила дека треба да направи само една работа за да ја зголеми заработката по снимка.

Така во средината на 2019 година одлулила да ги продолжи своите видеа и да траат подолго од 10 минути, поради кое и бил зголемен приходот од рекламите на „Гугл“.

Правилата на Јутјуб дозволуваат на своите корисници со 1.000 претплатници и 4.000 објавени часа да заработат од рекламите на „Гугл“. Колку ќе заработаат на тој начин, зависи од колку долго прегледувачот ќе се задржува на снимката, од должината на снимката, содржината на снимката и демографската статистика на гледачите.

Слични објави

ЌЕ ВИ СЕ СЛОШИ кога ќе видите КОЛКУ вчерашниот стајлинг ја чинел ЈЕЛЕНА КАРЛЕУША

Igor

Зоран Заев во „Еден на Еден“: Да го пополниме местото што Британија го ослободи во ЕУ! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Затоа е ГОЛЕМ: На Раде Шербеџија не му е проблем да чека во ред како и сите останати луѓе!

Васко Спасоски

Плејбој зајчицата ја честита Новата година во свој стил (ФОТО)

Слободен Печат

Рафа Надал ја удри силно со топче во глава, но неговата постапка ќе ве воодушеви! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Ќе се снима документирана серија за младата шведска активистка Грета Тунберг

Еспресо

Остави Коментар

седумнаесет − 13 =

Слични објави

Ја предвидел својата судбина пред 21 година: Еве како Родригез знаел дека Џеј Ло ќе му биде вереница! (ВИДЕО)

Igor

Инстаграм модел ги покажа своите ГОЛИ гради на снег и ги израдува припадниците на посилниот пол (ВИДЕО)

Еспресо

Сексапилната Алексис е убавица која сигурно ќе ви го одземе вниманието (ФОТО)

Еспресо

Домашна витаминска вода којa секој треба да ја консумира – Направете си ја веднаш!

Еспресо

Лејла Рамковска: Со јогата научив како да го насочам умот во моја полза (ФОТО)

Еспресо

43-годишна мајка на четири деца прогласена за најубавата жена во светот (ФОТО)

Еспресо