24.8 C
Скопје
13:41 - 13 август, 2022

СЛАВЧО ПОПОСКИ ПРОГНОЗИРА: Ни доаѓа дожд и засилен ветер, еве кога

– Како што најавивме, под влијание на влажна и студена воздушна маса од север, утре времето во Македонија ќе биде претежно облачно со повремени врнежи од дожд, и истите локално ќе бидат ПОИНТЕНЗИВНИ. Поради заладувањето, врнежите од дожд на повисоките места и на планините ќе преминуваат во врнежи од снег, а сево ова ќе биде проследено и со засилен ветер од северен правец. Температурите утре ќе бидат значително пониски за разлика од денешните и максималните дневни ќе се искачуваат во интервалот од 4 до 13 степени – вели метео прогнозерот Славчо Попоски.

Според Попоски од среда следува неколку дневен период на претежно стабилно и суво време. Ќе продолжи да дува умерен, повремено засилен ветер од северен правец, додека температурите ќе останат пониски и максималните ќе се искачуваат во интервалот од 5 до 14 степени, додека наутро температурите понекаде ќе се спуштаат и под нулата. И во Скопскиот регион утре ќе има повремени врнежи од дожд, а ќе започне да дува и засилен ветер од северен правец, со што на околните планини ќе се создадат услови и за повремени врнежи од снег. Потоа од среда па натаму времето ќе биде претежно стабилно и суво. Температурите понатаму ќе се искачуваат во интервалот од 10 до 14 степени.

Слични објави

Лоша здравствена состојба на Салман Ружди: „најверојатно ќе го изгуби окото, нервите на раката му се отсечени, а црниот дроб е погоден и оштетен“

Еспресо

Попоски предупредува на голема претпазливост – ИЗРАЗЕНО НЕВРЕМЕ, еве кога (и во Скопје)

Еспресо

Лекарите открија зошто умираат вакцинираните лица кои се инфицираат со коронавирус

Еспресо

Случај Салман Ружди: Полиција пред домот на уапсениот во Њу Џерси; соседите вознемирени: „Во шок сме!“

Еспресо

Која беше Ен Хеч: „Слушам гласови и зборувам со бог“; од травматичното детство до објавување на нејзината бисексуалност

Еспресо

Неделен хороскоп (15 до 21 август): Одлична недела за Лавовите, добри вести за Биковите, голема среќа за Овните…

Еспресо
Се вчитува....