НАРЦИС ИЛИ ОШТЕТЕН? Вашиот тип на маж открива многу информации и за вас

Секоја жена има свој тип на маж кој ѝ се допаѓа и ја привлекува повеќе од останатите, и тоа не само во физичка смисла.

Всушност, многу помалку информации за вашиот карактер откриваат физичките карактеристики на вашиот тип на маж, отколку кога тоа е случај со неговиот психолошки карактер.

Па така, ако ви се допаѓа:

НАРЦИСОИДЕН ТИП

Го избирате затоа што и самите сте такви. Интересно кај нарцисите е тоа што се привлекуваат едни со други, а во врска тие постојано се натпреваруваат кој е подобар од другиот.

ЕМОЦИОНАЛНО НЕДОСТАПЕН ТИП

Го избирате бидејќи мислите дека не ни заслужувате подобро, колку и да звучи брутално. Жените кои избираат ваков маж сакаат да си речат „заслужувам подобро“ и да се повлечат од тоа.

ОШТЕТЕН ТИП

Вие сакате да бидете нечиј спасител, да докажете дека сте добра личност и дека знаете да се грижите за другите. Зад ова можеби и се крие желбата да се искупите за некој стар грев, особено кон поранешен партнер.

ЗАФАТЕН ТИП

Вие имате недостиг на самопочит и самодоверба. Потајно се надевате дека ќе ја прекине врската или ќе се разведе, но се плашите дека ако навистина дојде до тоа нема да знаете како да се снајдете во реална врска.

Слични објави

Порно актерот проговори за врската со Меган Марк и за тоа зошто го ОТКАЧИЛА веднаш по првиот бакнеж (ФОТО)

Igor

Модна битка: Карлеуша ја ископира Северина! На која и стои подобро? (ФОТО)

Igor

Некогаш ЦЕНТАР НА СКАНДАЛ, а сега МОНИКА ЛЕВИНСКИ дели совети за кариера

Igor

Повеќе од 2 милиони лајкови за 17 часа: Џеј Ло во теретана го покажа своето секси тело (ФОТО)

Igor

Почина мајката на Небојша Глоговац од тага по него (ФОТО)

Igor

Се роди бебето на Меган и Хари

Igor

Остави Коментар

19 + единаесет =

Слични објави

Љубов и спорт: Погледнете како ИВАН РАКИТИЌ вежба со сопругата

Igor

Актерката на која операциите и ја уништија кариерата: Мег Рајан наполни 58 години (ФОТО)

Igor

Принцот ВИЛИЈАМ искрено за ТРАГИЧНАТА ЗАГУБА на својата мајка: ТАА БОЛКА се чувствува како ниту една друга! (ВИДЕО)

Igor

ЏОРЏ КЛУНИ ЗАГРИЖЕН: Не сакам нашите деца да станат мета

Igor

Лавиринт парк инспириран од коронавирусот: Во оваа природна оаза нема шанси да се заразите! (ФОТО)

Еспресо

ВИДЕО КОЕ ЌЕ ВЕ НАЕЖИ: Карлеуша ги објави најболните моменти од својот живот (ВИДЕО)

Igor
MacedonianAlbanianBulgarianSerbian