БОЛИВУД полуде по згодната ГРЧКА актерка (ФОТО)

Елизабет Аврамиду Гранлунд е грчко-шведска актерка која го освојува Боливуд.

Уште на 14-годишна возраст Елизабет сонувала да оди во Индија и да стане ѕвезда во гламурозните боливудски филмови.

Упорноста ѝ се исплатела. На 21 година го сменила името со уметничкото Ели Аврам и почнала да бара работа во Мумбаи.

Не поминало долго откако била забележана од скаутите и веднаш снимила неколку телевизиски реклами.

 

Слични објави

Антониа Гиговска облече голема зимска јакна, но заборави да си стави градник! (ФОТО)

Васко Спасоски

Скапи вили и автомобили за нив е ситница: Погледнете кои светски ѕвезди имаат приватни острови (ФОТО)

Igor

Вечерва „Баклава“ го промовира новиот албум: Гости ќе бидат Дарко Рундек и „Суперхикс“

Еспресо

Денот кога сте родени открива важни детали за вашата личност

Еспресо

Ќе се снима документирана серија за младата шведска активистка Грета Тунберг

Еспресо

МУ ЗЕМАЛЕ СЕ, ГОЛЕМ СРАМ: Холивудски актер ограбен во Белград за време на настап

Igor

Остави Коментар

единаесет − седум =

Слични објави

Лејди Гага како инспирација: Инсект именуван по стилот на пејачката (ФОТО)

Еспресо

Таа дефинитивно е НАЈСЕКСИ АЛБАНКА (ФОТО)

Igor

Винона Рајдер и Пенелопе Круз застанаа во одбрана на Џони Деп: Тој не е насилник!

Еспресо

Ед Ширан донирал повеќе од еден милион фунти за своите сограѓани за борба против коронавирусот

Еспресо

КОНЕЧНО ГО ПОКАЖАА: Британската јавност го запозна синот на Меган и Хари (ФОТО)

Igor

ПОЧИНА ПЕТ КЕЛИ: Музичкиот свет се збогува од легендата (ВИДЕО)

Igor