23.8 C
Скопје
11:21 - 2 јуни, 2023

Викенд полн со љубов: На три хороскопски знаци ќе им летаат пеперутки во стомакот, ама и пред очите

Астролозите ги именуваа знаците од Зодијакот кој овој викенд ќе го помнат по бурните емоции кои ќе ги доживеат.

Станува збор за три хороскопски знаци. Некои ќе се заљубат до уши, други ќе влезат во проблематична врска, трети ќе ги разбудат „духовите“ од минатото.

Во секој случај ќе им летаат пеперутки во стомакот, и ќе бидат многу среќни.

Вага

Во текот на целата работна недела Вагата се чувствува многу уморна поради Меркур и Сатурн кои се во опозиција, а Марс во неповолна положба – што го прават секој аспект од вашиот живот (а особено вашиот професионален) прилично тежок за соочување и полн со предизвици. Но во петок навечер ќе се случи вистински пресврт – ќе почувствувате голма сила и енергија и ќе посакате да се дружите. Паметна одлука! Дајте си малку релаксација и искористете ги викенд деновите со среќна месечина кога на осамените Ваги некоја личност ќе ѝ го сврти паметот, а зафатените Ваги – ќе бидат ставени пред искушение да влезат во флерт. Како и да е, се ќе започне бурно и брзо…па, додека трепнете ќе се чувствувате облеани со љубов.

Стрелец

Небото е на ваша страна: Јупитер и Меркур во поволна положба овој викенд ви гарантираат богат социјален живот, полн со доворувања и задоволство. Деновите петок и сабота ќе бидат особено среќни, кога би можеле да имате интересни средби кои дури и ќе ја променат вашата иднина. Осамените Стрелци, нема дискусија дека ќе имаат шанса да влетаат во врска, додека зафатените – кои веќе се во врска – ќе бидат добро раздрмани од вест или средба со поранешен партнер. Како ќе реагирате на веста и дали ќе ги оживеете духовите, до вас зависи.

Риби

Небото им ветува на Рибите големи работи овој викенд, почнувајќи од петок попладне! Сатурн ве поддржува  – малку по малку – да изградите нешто многу важно на емотивен план, дури и ако задоволствата и резултатите нема да бидат веднаш видливи. Венера во поволна положба ви носи среќа во сентименталната сфера: ако сте сингл, не се затворајте дома! Сродната душа може да биде веднаш зад аголот…

Месечен хороскоп за април: Љубов за Близнаците, убави можности за Девиците, голема победа за Овните…

Слични објави

(Фото) Презгодната битолчанка со заслужена титула: Матеа Христовска е Мис најдобро тело на World Next Top Model 2023

Еспресо

(Фото) Јорданскиот принц Хусеин се ожени со убава архитектка од Саудиска Арабија: Гламурна свадба со 1.700 вип гости

Еспресо

Астро прогноза за петок, 2 јуни

Еспресо

(Видео) Излезе новиот трејлер за продолжението на „Сексот и градот“: Кери му пишува на својот долгогодишен љубовник, Саманта се појавува само во една сцена, Миранда има проблеми во врската, а Шарлот добива нова работа

Еспресо

(Видео) Шакира испрати мистериозна порака за романса со бившиот на Селена Гомез: „Херој, извонреден, прекрасен…“

Еспресо

Среќлии во јуни: Два хороскопски знаци ќе си го подобрат животот и ќе уживаат во промените

Еспресо
Се вчитува....