4.8 C
Скопје
06:54 - 27 февруари, 2024

Три хороскопски знаци на кои октомври ќе им биде најсреќен месец

есен

Додека некои хороскопски знаци во текот на октомври ќе се борат со проблемчиња на деловен или љубовен план, на други – сè ќе им оди од рака. Во продолжение прочитајте на кои хороскопски знаци ѕвездите ќе им бидат наклонети.

Лав

За родените во знакот на Лав октомври ќе биде месец на љубовта. Ќе ја добиваат од секаде, ќе бидат најсакани!

Во врските ќе им цветаат рози, ќе имаат разбирање со партнерот и преубави романтични мигови.

Оние кои се осамени, ги очекува многу забава, но и нова љубовна приказна. Лавовите во октомври ќе бидат полни со животна радост, мотивирани и полни со енергија.

Вага

Родените во знакот на Вага во текот на месецот октомври ќе бидат магнетски привлечни и ќе ги освојуваат срцата за миг.

И на работно место се ќе им оди од рака – ќе соберат бројни позитивни поени, а колегите и шефовите тоа нема да им го заборават!

Водолија

Осамени сте? Тогаш имате големи шанси во октомври да си ја најдете среќата и да започнете стабилна и сериозна врска. Во текот на месецот Водолиите ќе имаат толку многу енергија и ништо нема да може да им застане на патот на успехот.

Слични објави

Астропрогноза за понеделник, 26 февруари: За Биковите пари, за Лавовите важна средба

еспресо

Хороскоп за месец март: Одлично за Рибите, интересни средби за Овните, мала криза за Стрелците…

еспресо

Астропрогноза за недела, 25 февруари: За Близнаците изненадување, за Рибите голема интуиција

еспресо

Неделен хороскоп (од 26 февруари до 3 март): Љубов за Овните, привлечност за Стрелците, успех за Рибите…

еспресо

Астропрогноза за сабота, 24 февруари: Профит за Бикот, забава за Рибите

еспресо

Астропрогноза за петок, 23 февруари: Трпение за Лавовите, успех за Скорпиите

еспресо
Се вчитува....