19.9 C
Скопје
19:17 - 18 мај, 2022

ШТО НИ ПОДГОТВИЈА ЅВЕЗДИТЕ ЗА 10 ЈАНУАРИ: Водолиите се разочарани, Овните имаат супер идеи, Лавовите да прифатат одлична деловна можност

дневен хороскоп

ОВЕН

Имате добри идеи и реална проценка, но не добивате доволно очекувана поддршка од кругот на соработници. Некој ви создава пречки или има различни деловни интереси. Во љубовта настојувате да разберете нечии емотивни намери, но има различни сигнали кои ве збунуваат и оставаат необичен впечаток кој не можете лесно да го протолкувате. Ќе уживате во излегувањето или во некоја спортска активност.

БИК

Не можете лесно да ја убедите саканата личност да го промени мислењето или одлуката за некои заеднички планови што ги имате. Големата упорност во овој момент на работното место не носи целосно позитивен ефект, затоа сменете ја првобитната тактика. Здравје – важно е да се ослободите од некои непотребни грижи.

БЛИЗНАЦИ

Потребна ви е многу енергија и нечија поддршка за навреме да ги завршите сите планирани обврски. Најдете ја во семејството и меѓу пријателите! Во љубовта поставувате непотребни прашања на блиска личност и на тој начин само индиректно поттикнувате нов сомнеж. Нема причина за дополнителна загриженост што ја чувствувате. Обрнете внимание на вашата здравствена состојба.

РАК

Некој ги потврдува вашите очекувања во деловната соработка. Сепак, немојте да бидете премногу несериозни пред различни соработници, бидејќи нечии зборови не претставуваат доволна гаранција за подолг период. Во љубовта среќата е на ваша страна, се додека постои заедничка желба да се зачува емоционалната интимност. Бидете поблиски од кога било со саканата личност, денес тоа би можело да ви се врати повеќекратно. Здравје – треба правилно да ги координирате вашите желби и можности, избегнувајте претерување.

ЛАВ

Се грижите за решавање на новите недоразбирања, но немате доволно доверба во одредени соработници. Некој ви нуди добра деловна можност, но во исто време ја очекува вашата сервилност или одредена противповолност. Во љубовта покажете дека имате силна волја и некои скриени адути кога тоа е најпотребно. Непотребно ги преувеличувате сомнежите. Здравје – шетајте повеќе.

ДЕВИЦА

Се обидувате да го наметнете своето влијание во друштво на соработници. Сепак, има некои ситуации кои се чини дека го надминуваат вашето професионално искуство. Партнерот може да ве расположи на вистински начин или да ве ослободи од непотребните грижи. Уживајте, препуштете му се на партнерот и убави денови се загарантирани. Здравје – вклучете се во физичка активност.

ВАГА

Ви се допаѓаат нечии бизнис идеи, но сè уште не сте сигурни за крајниот резултат. Избегнувајте ја варијантата на екстремно однесување и прекумерно манипулирање пред соработниците.
Премногу чувствително реагирате на разни ситници, има ситуации кои партнерот ги доживува на поинаков начин. Не ги потиснувајте чувствата во друштво на личност која добро ја познавате.
Здравје – обрнете внимание на веселите содржини, опуштете се.

ШКОРПИЈА

Соработниците позитивно влијаат на вашето расположение, имате доволно енергија да се ангажирате на различни страни. Доволно сте способни да ги реализирате вашите деловни намери.
Во љубовта ќе уживате во романтична забава за двајца. Уживајте во убавите работи, секој ден може да биде совршен за размена на емоции. Здравје – во одлична психофизичка форма сте.

СТРЕЛЕЦ

Околината позитивно реагира на вашите идеи и некој ве поттикнува да преземете активна улога или да создавате повеќе. Важно е да не ги истакнувате вашите деловни идеи без добра причина.
Понекогаш во љубовната врска сакате повеќе отколку што можете да добиете, но нема причина да се жалите на вашиот партнер/ка. Прифатете се што ќе добиете. Здравје – се чувствувате добро.

ЈАРЕЦ

Вклучени сте во различни ситуации кои го надминуваат вашето знаење или практично искуство. Ако се грижите да се разликувате од вашите соработници, треба да прифатите различни реакции и коментари. Нема причина да се одложи средбата со една личност или она што е неизбежно. Важно е да го правите она што го чувствувате. Внимавајте на хронични заболувања.

ВОДОЛИЈА

Разочарани сте од нечие однесување и тоа ви дава за право да го преиспитате меѓусебниот договор или вашата улога во деловната соработка. Потрудете се да го/ја израдувате вашата сакан/а во духот на некои необични идеи.Вашиот партнер е подготвен да одговори на вашиот повик и искрено сака да ве задоволи. Насочете ги вашите мисли во позитивна насока!

РИБИ

Некој индиректно ве предупредува да го промените вашето однесување, но вие не придавате посебно значење на личност на која не сте обврзани со заеднички деловни интереси.
Нема потреба да избирате погрешна улога или да го провоцирате партнерот на нови ривалски врски. Во одлична физичка форма сте.

Слични објави

Славчо Попоски прогнозира: Многу топло, до 35 степени, проверете кога!

Ј.К.Д

Амбер Херд стисната во ќош од адвокатката на Џони Деп: Овие две важни прашања ја откриваат лагата на глумицата

Еспресо

Љубовта ќе им цвета во јуни: Ова се највљубените и најсаканите хороскопски знаци на почетокот на летото

Еспресо

Три најчести фитнес грешки поради кои се откажуваме од тренинг и слабеење

Еспресо

Што да промените во исхраната за да се ослободите од акните и мозолчињата?

Еспресо

(ВИДЕО) Докажано: Амбер сепак имала врска со Џејмс Франко додека била во брак со Џони Деп

Еспресо
Се вчитува....