8.8 C
Скопје
08:24 - 27 февруари, 2024

Неделен хороскоп (29 јануари до 4 февруари): Одлично небо за Биковите, љубов за Скорпиите, успех за Јарците…

ОВЕН: ТЕШКА НЕДЕЛА
Драг Овен, да кажеме веднаш: вашата недела ќе биде малку тешка. За жал, ќе мора да се справите со голема концентрација на планети кои транзитираат во „непријателскиот“ знак Јарец, што би можело да ви донесе уште некои грижи и во областа на работата и во онаа на чувствата. Посебно внимавајте на деновите вторник, среда и четврток, кога ќе треба да се справите и со Месечината во опозиција.

БИК: ПОВОЛНО НЕБО!
Драг Бик, оваа недела може да сметате на убаво поволно небо, кое ветува големи емоции! Ја имате наклонетоста на Венера на ваша страна, конечно повторно ќе ви се насмее: љубовта ќе цвета, а слободните би можеле да остварат нови средби… На работа нема да ви недостига поддршката од Марс и Меркур, а пред се од Јупитер: ако чекате одговор нема да чека долго!

БЛИЗНАЦИ: МИРОТ СЕ ВРАЌА
Драги Близнаци, по дефинитивно предизвикувачки јануари, сега ќе можете повторно да се опуштите и да најдете спокојство, како во професионалната, така и во сентименталната сфера. Се разбира, ова не е време за преземање ризици: Сатурн во неповолна положба бара од вас внимателно да го оцените секој ваш избор и рационално да го измерите. Оваа недела фокусирајте се на среќните месечеви денови: вторник, среда и четврток. Лош ден: недела.

РАК: НАПНАТОСТ
Драг Рак, не е лесен период за вашиот знак, кој штотуку го виде влегувањето на планетата Венера во опозиција заедно со Марс и Меркур… Оваа недела нема да недостасуваат моменти на напнатост, како во канцеларија, така и во во семејството. Можеби ќе завршите со преиспитување на некои важни избори кои влијаат на вашиот живот, но секоја одлука што ќе ја донесете во овој поглед ќе биде најдобро: дури и ако поминете низ криза, Јупитер и Сатурн ќе ви помогнат да го револуционизирате вашиот живот на позитивен начин!

ЛАВ: ЕДЕН ЧЕКОР НАЗАД
Драг Лав, оваа недела небото ве замолува да направите чекор назад и да размислите за тоа што ве прави да се чувствувате навистина добро: долгиот неповолен транзит на Јупитер во знакот „непријателски“ – Бик предизвикува мала криза во вашите извесности, особено во оние кои се однесуваат на вашата професија, и тогаш е навистина време да застанете и да се запрашате дали одите по вистинскиот пат за вас. Среќна Месечина ќе имате во вторник, среда и четврток.

ДЕВИЦА: ОДЛИЧНО!
Драга Девица, вашата недела започнува со суперсреќна Месечина во понеделник! Планетите Венера, Марс и Меркур се на ваша страна, а наскоро би можеле да пристигнат позитивни одговори или средби кои нема да се заборават… Држете ги очите широко отворени ако сте оамени! Обрнете внимание само на неделата, кога неповолниот транзит на Месечината може да направи да се чувствувате малку нерасположени.

ВАГА: НА ТЕСТ
Драга Вага, барате рамнотежа и стабилност што изгледа дека никогаш нема да ја достигнете, но тоа „не“ е само засега. Стрпете се и не очајувајте, тоа е само комплициран момент во кој Венера, Марс и Меркур ве ставаат на тест: и на професионално и на емотивно поле. Додека во професионалната сфера ќе се соочувате со пречки и ситни нервози, во сентименталниот може да се појават неочекувани препреки, но сепак, ќе ги имате сите карти што ви се потребни за да успеете!

СКОРПИЈА: ДА ЖИВЕЕ ЉУБОВТА!
Драга Шкорпија, конечно планетата Венера повторно ви се насмевна, па дури и во љубовта се враќа смиреноста: сложноста со вашиот партнер во следните неколку дена ќе биде голема, а особено во петок и сабота – кога исто така ќе можете да уживајте во прекрасна Месечина која ќе свети за вас – тие денови ќе бидат супер-романтични! Среќна е и областа на работа, каде што можете да сметате на поддршката на Меркур и целата борбена енергија на Марс!

СТРЕЛЕЦ: СРЕЌНИ ДЕНОВИ!
Драг Стрелец, по месец јануари полн со одлични вибрации, февруари започнува малку придушено, но секако нема потреба од грижи! Сите резултати добиени во последните неколку недели ќе продолжат да се чувствуваат, давајќи ви позитивна енергија и на полето на чувствата и на работа. Деновите вторник, среда, четврток и – пред се – недела, ќе бидат особено среќни. Лош ден: понеделник.

ЈАРЕЦ: БРОЈ ЕДЕН!
Драг Јарец, над вас имате прекрасно небо: ги имате планетите Венера, Марс и Меркур во конјукција, како и наклонетоста на Јупитер и Сатурн… навистина ќе биде невозможно да ви се каже не! Ако  веќе не пристигнале во последните неколку недели, резултатите од вашиот труд наскоро ќе се појават. Отворете го срцето и подгответе се да ги примите вестите што толку ги чекавте! Само внимавајте на нервозна Месечина во вторник и среда.

ВОДОЛИЈА: СО СОНЦЕТО ВО ЗНАКОТ
Драга Водолија, влегувањето на Сонцето во вашиот знак ветува добра вест, која наскоро ќе се појави во овој среќен февруари, особено во неговата втора половина. Оваа недела фокусирајте се на среќните месечеви денови: вторник, среда и четврток. Сепак, внимавајте на некои можни незгоди во петок и сабота. За да решите проблем со вашиот партнер, подобро е да се фокусирате на првиот дел од неделата.

РИБИ: ВОЗБУДИВИ ДЕНОВИ!
Драги Риби, вашата недела започнува со малку придушен понеделник, во кој месечината во опозиција може да ве натера да се чувствувате нерасположени… Почнувајќи од вторник, сепак, ситуацијата дефинитивно ќе се подобри: ја имате наклонетоста на Венера на ваша страна , Марс и Меркур, подготвени да ви донесат добри вести и во емотивната и во професионалната сфера. Петок и сабота се особено возбудливи.

Хороскоп за месец февруари: Добра вест за Близнаците, незаборавни денови за Јарците, интересни средби за Стрелците…

Слични објави

Ана Севиќ проговори за работата: „Себеси постојано се критикувам“

еспресо

Астропрогноза за вторник, 27 февруари: Важни вести за Раковите, пари за Вагите

еспресо

Популарен рапер убиен во Амстердам: Го изрешетале на улица

еспресо

„Пукна тиквата“: Ана Николиќ е повторно сама, го остави дечкото

Еспресо

(Фото) Теодора Џехверовиќ продолжува да шокира: Се одлучи за нова тетоважа, а местото кое го одбрала е многу провокативно

Еспресо

(Фото) Семејна идила: Ќерката на Гоце Тодоровски го прослави роденденот со најблиските

Еспресо
Се вчитува....