-0.2 C
Скопје
06:10 - 29 јануари, 2022

ЈУПИТЕР ВО СЕКСТИЛ НА ПЛУТОН: Овие хороскопски знаци ќе си ја создадат среќата!

Среќа

Јупитер во секстил на Плутон е транзит кој ни овозможува да ја создадеме сопствена среќа. Она што го нарекуваме „среќа“ е едноставно покажување на напор од наша страна, а кога ќе вложиме труд – ќе ги добиеме резултатите.

Вага

Се чувствувате растргнати помеѓу приврзаноста кон некој и потреба да се оддалечите од него. Она што ви треба е поттик да ја донесете таа одлука, и тоа го носи енергија на овој транзит. Запрашајте се каква улога игравте во создавањето на ситуацијата во која се наоѓате сега. Ако размислувате доволно длабоко, ќе сфатите дека на оваа врска вреди да се работи, но ако одлучите да ја задржите, тогаш ќе мора да престанете да го обвинувате партнерот дека не се труди доволно. Картите се во ваши раце.

ЗА ШТО СИ ЗАВИДУВААТ ХОРОСКОПСКИТЕ ЗНАЦИ ЕДЕН НА ДРУГ: Ракот е добар слушател, Вагата секогаш наоѓа рамнотежа…

Скорпија

Во љубовта сакате да дојдете до целта и сакате да нема дискусија или расправија. Сте забележале кога имате контрола врз ситуацијата го добивате она што го сакате. Она што може да ви го донесе овој астролошки транзит е пољубезна верзија која треба да се примени на вашите апетити за контрола. Ако одлучите да го проверите овој пристап ќе откриете дека ќе завршите многу посреќни. Всушност, сите вклучени ќе бидат посреќни ако ја ослободите малку контролата.

СЕЗОНА НА СТРЕЛЕЦ: На овие хороскопски знаци ќе им се подобри љубовниот живот

Стрелец

Овој астролошки транзит ќе ја донесе енергијата на сочувство, и ќе почувствувате емпатија кон љубовниот интерес. Можете да разбудите кај двајцата новост која ќе биде многу возбудлива. Тоа ви беше потребно – новост, свеж пристап, и тоа може да се случи само кога ќе почнете да ги зголемувате нивоата на емпатија. Треба да согледате дека не сте единствените во врската. Ако сте сингл и барате љубов помислете на тоа дека не сте само вие претпазливи.

НАЈГОЛЕМИТЕ ОПТИМИСТИ СПОРЕД ХОРОСКОПОТ: Само три знаци, нивната позитивна енергија е заразна па затоа се омилени во друштвото

Слични објави

ОВИЕ 3 РАБОТИ КОИ НОСАТ НЕСРЕЌА ВО ЖИВОТОТ: Направете промена за подобра иднина и среќен живот!

Милена Ри

МОЗОКОТ ИМ РАБОТИ СО „100 НА СААТ“: Овие хороскопски знаци не можат да ги смират мислите

Еспресо

(ФОТО) ОПКРУЖЕНИ СМЕ СО ЕНЕРГЕТСКИ ВАМПИРИ: Како против нив?

М.Р.

КОЈА Е ТАЈНАТА СОСТОЈКА? Мажите со оваа особина се најдобри во кревет

Еспресо

(ФОТО) ОВА Е ТРЕТАТА „СЕСТРА“ НА ЈЕЛЕНА И ВИКТОРИЈА: Убавината е наследна – запознајте ја госпоѓа Спенџарска!

М.Р.

(ФОТО) МИНИ МАУС ЗА ПРВ ПАТ ВО ИСТОРИЈАТА ЈА МЕНУВА ОБЛЕКАТА: Девојката на Мики во елегантно сино одело, креација на Стела Макартни

М.Р.
Се вчитува....