-5.2 C
Скопје
23:09 - 25 јануари, 2022

ЗА ШТО СИ ЗАВИДУВААТ ХОРОСКОПСКИТЕ ЗНАЦИ ЕДЕН НА ДРУГ: Ракот е добар слушател, Вагата секогаш наоѓа рамнотежа…

птица

Некои од доблестите што ги имаме се трн во око за другите луѓе. На пример, во хороскопот, Ракот е сочувствителен и ранлив, но тој е љубоморен на Скорпијата која знае да ги оддалечи луѓето од себе за сопствен мир, пишува „Astrology Answers“.

Овен

Овенот како огнен знак е многу одлучен и знае што треба да направи за да го добие она што го сака од животот. Другите се љубоморни на неговата бестрашност кога се движи кон целта бидејќи тој секогаш си ја завршува работата и не се кае без оглед на начинот на кој ќе ја достигне таа цел. Овој знак е љубоморен на Вагата. Шармантната Вага секогаш наоѓа рамнотежа во секоја ситуација и никој не се навредува од ништо што излегува од устата на Вагата, а тоа понекогаш може да му пречи на Овенот.

Бик

Бикот има цврста рака кога се во прашање парите и мирното срце. Трпението е неговата доблест, а другите му љубоморат на јасно втемелениот начин на кој го живее својот живот. Тој, од друга страна, е љубоморен на Стрелецот. Стрелецот сака забава и најчесто е безгрижен, а Бикот многу би сакал да биде таков.

НАЈГОЛЕМИТЕ ОПТИМИСТИ СПОРЕД ХОРОСКОПОТ: Само три знаци, нивната позитивна енергија е заразна па затоа се омилени во друштвото

Близнаци

Кога станува збор за разговор, никој не е толку вешт како Близнаците. Нивниот најголем непријател е здодевноста, па затоа секогаш собираат информации и учат нови работи за да го задржат умот „зафатен“. Близнаците се љубоморни на Биковите. Умот на Близнаците врти идеи и постојано бара нешто ново. Бикот изгледа задоволен и кога само седи, тогаш се опушта и не се грижи премногу, а тоа би го сакале и Близнаците.

Рак

„Негувателските“ способности на припадниците на Ракот значат дека има постојан проток на луѓе кои доаѓаат кај него, но и заминуваат. Исто така, припадниците на овој хороскопски знак се фантастични слушатели и секогаш ќе им служат на луѓето како рамо за плачење. Но, тие се љубоморни на Скорпијата. Тие се одлични во самозаштита и не дозволуваат другите да им се приближат премногу. Кога им треба мир, го прават тоа и не се плашат да им кажат на луѓето дека им треба малку одмор. Таквиот пристап понекогаш навистина му е потребен на Ракот.

ОВИЕ ХОРОСКОПСКИ ЗНАЦИ КАКО ДА СЕ ПЛАШАТ ДА БИДАТ СРЕЌНИ: Секогаш нешто им недостасува!

Лав

Лавот сака забава и секогаш е опкружен со луѓе. Тој обично се смее и секогаш ги забавува луѓето околу него, а тоа е она што го прави љубоморен. Лавот е љубоморен на Овенот. Иако Лавот има голем круг на пријатели, тој може да биде прилично несигурен. Овенот за разлика од Лавот има мала доверба во луѓето и не се грижи што мислат другите за него.

Девица

Девицата управува со својот живот. Благодарение на своите импресивни организациски и планирачки вештини, Девицата е на „возачкото место“ и не се плаши да им кажи на другите кога може да направи нешто подобро. Но, организираната Девица е љубоморна на Рибите. Девиците имаат прилично сериозен и практичен пристап, додека Рибите спонтано пристапуваат кон животот. Тие се оптоварени со проблеми како што доаѓаат и се движат како плимата и осеката.

СЕЗОНА НА СТРЕЛЕЦ: На овие хороскопски знаци ќе им се подобри љубовниот живот

Вага

Повлечената Вага секогаш избегнува драма. Ги поврзува луѓето и ги поправа неправедните ситуации и никогаш не ја игнорира неправдата. Но, Вагата е љубоморна на Јарецот. Важно е Вагата да донесе правда во светот, а тоа може да биде доста исцрпувачко. Вагите би сакале да бидат ладнокрвни како Јарецот кој претпочита да не се меша во туѓите работи.

Скорпија

Вашите сили се привлечност и интензивен, мистериозен поглед. Можеби нема да ја играте таа игра дека е тешко некој да ве освои, но за другите е фасцинантно кога се обидуваат да се доближат до вас. Љубоморни сте на Водолиите. Водолијата е природна кога станува збор за стекнување пријатели и секогаш е опкружена со нив. До Скорпијата понекогаш е тешко да се пријде, па затоа истиот интензитет што ги привлекува луѓето може да ги исплаши.

ОВА СЕ НАЈБОРБЕНИТЕ ХОРОСКОПСКИ ЗНАЦИ ВО ЗОДИЈАКОТ: Тврдоглави кавгаџии

Стрелец

Оптимизмот и среќата ви го олеснуваат животот вам и на оние околу вас. Имате неверојатна способност да го гледате светот со розови очила и ништо не може да ве „сруши“. Стрелецот е љубоморен на Близнаците. Знакот Близнаци нема проблем да зборува и да му се обрати на некого доколку се чувствува повредено, додека Стрелецот има големи тешкотии со тоа.

Јарец

Јарецот може стратешки да влезе или излезе во секоја ситуација. Тој знае што сака, а нивната способност да планираат однапред во комбинација со нагонот за успех значи дека секогаш ќе постигнуваат успех. Овој знак е љубоморен на Ракот. Ракот е доверлив за сите, додека Јарецот може да биде ладен и пресметлив, што може да ги одврати другите.

НАЈСКРЖАВИТЕ ХОРОСКОПСКИ ЗНАЦИ: Често избегнуваат да платат во ресторан, немаат ситно или го заборавиле паричникот

Водолија

Вашиот недостаток е грижата за тоа што мислат другите. Секогаш имате доверба во себеси и се држите до она што верувате дека е правилно или како сакате да го поминете вашето време. Но, сепак сте љубоморни на Девиците. Вашиот свет може да биде хаотичен затоа што вашата потреба за слобода предизвикува недоразбирање кај другите. Девицата, сепак, секогаш ги држи работите под контрола и точно знае што сака, а тоа ви недостасува.

Риби

Рибите ја имаат способноста лесно да покажуваат емпатија и да ги разбираат луѓето. Тие можат да имаат длабоки и богати врски без воопшто да се трудат. Но, поради нивната чувствителност, понекогаш се исцрпени со постојано преземање на туѓите емоции. Лавот знае да се забавува и ако не го добие она што го сака од некого, нема проблем да продолжи со животот. Рибите многу би сакале да имаат такви особини!

Слични објави

(ФОТО) ТОНИ ЦЕТИНСКИ: Среќен роденден Тоше! Ти и Аки повторно запејте ја „Есен во мене“

Милена Ри

ЕЛТОН ЏОН ПОЗИТИВЕН НА КОРОНАВИРУСОТ: Долгоочекуваните концерти се откажани!

М.Р.

СОВЕТИ И ПРИДОБИВКИ НА СЕКС ЗА ВРЕМЕ НА МЕНСТРУАЦИЈА: Табу или задоволство?

Еспресо

(ФОТО) ИЛИНА АРСОВА СЕ ПРОСТИ ОД МАЕСТРО ЏАМБАЗОВ: Ние вака ќе си се памтиме, насмеани и ведри…

М.Р.

(ФОТО) ЛИЛА ОТКРИ СО КОЈ ГО ДЕЛИ КРЕВЕТОТ: Вистински убавец со зелени очи!

М.Р.

РАЗГОВОР СО МАРИЈА ПИЈАНМАНОВ, НАШИНКА ВО ПАРИЗ: Се будам со вкусна паштета од патка, мојот живот наликува на изложба во музеј, сопругот ми го подари Париз!

Ј.К.Д
Се вчитува....