3.8 C
Скопје
19:58 - 5 декември, 2023

Хороскоп за ноември: Месец за паметење за Вагите, убави вести за Лавовите, пресвртна точка за Јарците…

ОВЕН: ВЕНЕРА ВО ОПОЗИЦИЈА
Драги Овни, за жал, во месец ноември ќе дојде до влегување на Венера во спротивставеност со вашиот знак: планетата на љубовта ќе внесе превирања во вашиот живот на љубовен план, а сигурно нема да недостигаат жестоки расправии помеѓу вас и вашиот партнер. … Сепак, полето на работа ќе биде посреќно, каде што можете да сметате на убав Меркур, поволен почнувајќи од 10-ти: нема да недостасуваат добри вести!

БИК: МАЛО ОЛЕСНУВАЊЕ
Драги Бикови, втората половина на октомври ви донесе малку повеќе замор и стрес. Ноември ќе ви даде малку олеснување, дури и ако за вистинско обновување на енергијата ќе треба да почекате до крајот на месецот, кога Марс повеќе нема да биде во опозиција… Почнувајќи од 10-ти, сепак, Меркур ќе престане да работи против вас и вие, и покрај трудот, конечно ќе можете да ги добиете сите резултати и задоволство што го заслужувате.

БЛИЗНАЦИ: СРЕЌА ВО ЉУБОВТА!
Драги Близнаци, месец ноември носи добри вести на емотивен план, но лоши вести на професионален. Планетата Венера повторно ќе ви се насмевне почнувајќи од 8-ми ден, враќајќи ја љубовта во центарот на вашиот живот. Слободните би можеле да имаат средби и почетоци на врска кои се предодредени да траат! Од 10-ти ден, пак, планетата Меркур ќе влезе во опозиција: може да се појават блокади во канцеларија или нешто да не оди како што се очекуваше…

РАК: МЕСЕЦ ПОЛН СО ЕНЕРГИЈА!
Драги Ракови, вашиот месец ноември ќе биде полн со енергија, благодарение на активниот Марс во ваша корист до 24-ти. Нема да недостасуваат добри вести на полето на работата: поволниот Јупитер и активниот Меркур до 10ти ви носи големо задоволство! За жал, областа на чувствата е помалку среќна… Венера ќе ви го сврти грбот почнувајќи од 8-миот ден: може да доживеете мал момент на криза со партнерот.

ЛАВ: ДОБРА ВЕСТ!
Драги Лавови, ноември ви носи добри вести! Почнувајќи од 8-ми ден, планетата Венера повторно ќе биде активна во ваша корист, подготвена да ви приреди навистина интересен месец кога се чувствата во прашање! Дури и од професионален аспект нема да недостасува задоволство, особено во втората половина од месецот, кога Меркур повторно ќе ви се насмее. Марс, за жал, останува неповолен до 24-ти и ќе се почувствувате замор.

ДЕВИЦА: НЕ ЧЕКАЈТЕ!
Драги Девици, до 8-ми планетата Венера ќе остане во спој со вашиот знак, носејќи ви почеток на ноември преполн со љубов! Првата половина од месецот ќе биде среќна и од професионален аспект, додека во втората би можеле да се појават некои пречки на вашиот пат поради Меркур во неповолна положба… Доколку треба повторно да разговарате за условите на договорот за работа или ако имате ново барање, не чекајте!

ВАГА: МЕСЕЦ ЗА ПАМЕТЕЊЕ!
Драги Ваги, ноември навистина ќе биде месец за паметење за вашиот знак! Почнувајќи од 8-ми ден, ќе можете да уживате во љубовните плодови на Венера која ќе ви подари љубов во изобилство! Ќе бидете понеодоливи и заводливи од било кога, а на слободните нема да им недостигаат можности за запознавање… Среќна е и работната средина: почнувајќи од 10-ти убавиот Меркур ќе ви даде можности кои треба да ги искористите!

СКОРПИЈА: МЕРКУР ЌЕ СЕ ГРИЖИ ЗА ВАС
Драги Шкорпии, до 10-ти ден може да сметате на поддршка на Меркур, кој ќе ви овозможи интересни средби и ќе ви донесе нови сојузи на работа. Секако, противењето на Јупитер нема да ви дозволи веднаш да уживате во посакуваните резултати, но работите ќе стануваат се подобри за иднината… Марс ќе остане во конјукција до 24-ти, давајќи ви многу позитивна енергија и желба за работа. Првиот дел од месецот ќе биде посреќен во љубовта.

СТРЕЛЕЦ: МЕСЕЦ НА СИЛАТА!
Драги Стрелци, ноември ќе биде навистина интересен месец за вашиот знак! Почнувајќи од 10-тиот ден, планетата Меркур ќе влезе во конјукција, подготвена да ви донесе многу добри вести, особено на работното место. Од 24-ти ден и Марс ќе влезе во вашиот знак и ќе ви донесе нов здив на енергија! Конечно, од 8-ми ден, планетата Венера ќе престане да ви го попречува љубовниот живот и ќе почне да делува во ваша корист.

ЈАРЕЦ: ПРЕСВРТНА ТОЧКА!
Драги Јарци, месец ноември ќе одбележи важен момент во вашето професионално патување: конечно ќе пристигне долгоочекуваниот одговор или ќе донесете одлука која ви е при срце… Има интересни промени во воздухот, а ќе имате јасни идеи за изборот што треба да го направите, што ќе го претставува најдоброто за вас! Внимание на емотивен план: од 8-ми Венера ќе ви го заврти грбот и ќе ви донесе уште некоја љубовна болка!

ВОДОЛИЈА: ВО ОПОРАВУВАЊЕ!
Драги Водолии, месец ноември ќе означи убаво закрепнување за вашиот знак, кој конечно ќе се врати во уживањето во наклонетоста на Венера (почнувајќи од 8-ми ден) и Меркур (почнувајќи од 10-ти ден). Љубовта повторно ќе ви се насмевне и повторно ќе се разгори страста… На работа нема да недостигаат можности и нови стимули, иако – барем до 24-ти – ќе има моменти на замор поради немилоста на Марс.

РИБИ: МАЛО ПРИМИЈЕ!
Драги Риби, месец ноември конечно ви дава одмор на емотивниот фронт! Почнувајќи од 8-ми ден, всушност, планетата Венера веќе нема да биде во опозиција со вашиот знак. Љубовта која толку многу ве натера да страдате во последниот период, сега повторно ќе ви се насмевне. На професионален план, пак, може да наидете на уште некои пречки во втората половина од месецот, кога планетата Меркур ќе ви го заврти грбот.

Викенд среќлии: Пет хороскопски знаци викендов ќе скокаат од радост

Слични објави

Пристигнува „Недеља“: Објавен датумот на премиерата на филмот за Џеј Рамадановски

Еспресо

И Горан Бреговиќ се прости од Владо Правдиќ: „Тој беше единствениот фин дечко меѓу нас“

Еспресо

Ален Исламовиќ погоден од смртта на Владо Правдиќ: Се прости од колегата

Еспресо

(Фото) Запознајте ја најбогатата Босанка, „тешка“ е 300 милиони евра, роди на 51 година

Еспресо

(Видео) По концертот на Александра Пријовиќ во Загреб сите паѓаа како покосени

Еспресо

Џулија Робертс се огласи за смртта на Метју Пери: Доживеале голема љубов, а еве што кажа за трагедијата

Еспресо
Се вчитува....