3.8 C
Скопје
19:56 - 5 декември, 2023

Викенд среќлии: Пет хороскопски знаци викендов ќе скокаат од радост

Астролозите именуваа пет знаци на Зодијакот за кои 28 и 29 октомври ќе бидат многу успешни.

Ова ќе биде најповолен период за вас на крајот на овој месец.

Кои се на астро листата на викенд-среќлии, прочитајте во продолжение.

Лав

Овие денови треба да бидете во центарот на вниманието. Појавувајте се повеќе на места со голема гужва, комуницирајте, забавувајте се. Можете да запознаете не само нови пријатели со кои можете да си поминете одлично, туку и да ја сретнете вашата сродна душа. Вашето срце повторно ќе биде исполнето со љубов.

Вага

За Вагите овој период ќе биде поволен во однос на трансформацијата. Можете да одлучите да го промените вашиот имиџ. Новиот имиџ ќе ве израдува многу и ќе ви влее голема доверба. Вашата харизма ќе достигне ново ниво, благодарение на што ќе можете да привлечете уште повеќе позитивни луѓе во вашиот живот.

Шкорпија

Ако долго време не сте во можност да решите некои тешки задачи, тогаш време е да се обидете повторно. Викендов ќе го најдете вистинското решение. На крајот, ќе бидете многу среќни и горди на себе. Сè ќе ви успее!

Јарец

Јарците треба да вложат малку труд за да постигнат неверојатен успех во кариерата. Надредените дефинитивно ќе ги ценат вашите достигнувања и ќе ви дадат „зелено“ светло за реализација на нови проекти. Во исто време, вашата финансиска состојба значително ќе се подобри. Затоа викендов вреди да се прослави!

Риби

Можете да воспоставите убави односи со пријателите и роднините. Ако порано имало конфликт меѓу вас, сега е време да ги разрешите сите недоразбирања и да продолжите со попријатни чувства во душата и со насмевка. Откако ќе се помирите, ќе ви се наполни душата, ќе почувствувате ослободување и се ќе ви тргне од рака.

Љубов во ноември: Два хороскопски знаци ќе се сретнат со сроданата душа, а еден ќе се врати на старата љубов

Слични објави

Пристигнува „Недеља“: Објавен датумот на премиерата на филмот за Џеј Рамадановски

Еспресо

И Горан Бреговиќ се прости од Владо Правдиќ: „Тој беше единствениот фин дечко меѓу нас“

Еспресо

Ален Исламовиќ погоден од смртта на Владо Правдиќ: Се прости од колегата

Еспресо

(Фото) Запознајте ја најбогатата Босанка, „тешка“ е 300 милиони евра, роди на 51 година

Еспресо

(Видео) По концертот на Александра Пријовиќ во Загреб сите паѓаа како покосени

Еспресо

Џулија Робертс се огласи за смртта на Метју Пери: Доживеале голема љубов, а еве што кажа за трагедијата

Еспресо
Се вчитува....