16.8 C
Скопје
17:50 - 20 април, 2024

Два хороскопски знаци со најголема веројатност да станат милијардери: Еве кои се среќниците

Оние кои се занимаваат со астрологија знаат дека вашиот хороскопски знак одредува многу особини на личноста, вклучувајќи амбиција, конкурентност и деловна острина – карактеристики кои обично им помагаат на луѓето да се збогатат. Едно ново истражување покажа кои знаци имаат поголема веројатност да станат милионери и милијардери од другите.

Британските астролози ги анализирале хороскопските знаци на 50-те најбогати луѓе во светот и дошле до заклучок дека претставниците на знаците Овен и Вага најчесто заработуваат милијарди.

Според астрологот Кели Фокс, главните предности на Овенот се нивните лидерски квалитети и конкурентност. Меѓутоа, во исто време, претставниците на овој знак знаат да бидат премногу импулсивни и нетрпеливи. „Решението е да се привлече одговорен, постабилен деловен партнер“, советува експерт во коментар за Express.co.uk

Вагите, напротив, се резервирани и знаат добро да штедат, а имаат и вродена претприемачка жичка. Така, можеби, Овенот кој сака да се збогати треба да бара претставник на знакот Вага како деловен партнер – тогаш тоа ќе биде идеален тандем, каде што секој ќе ги компензира слабостите на другиот.

Меѓу Овните познати по своето богатство се основачот на шпанскиот моден бренд- гигантнот Индитекс, Амансио Ортега, поранешниот извршен директор на Мајкрософт, Стив Балмер и ко-основачот на Гугл, Лери Пејџ. Меѓу Вагите: дизајнерот Ралф Лорен, претседателот на H&M, Стефан Персон и поранешната косопственичка на L’Oréal, Лилиан Бетенкур.

Инаку, Лавовите се на трето место меѓу потенцијалните милијардери. Имаат голема харизма, амбициозни се и често не се стремат само кон богатство, туку и кон слава. Сепак, не сите од нив се способни да преземат вистинска акција за да ги постигнат своите цели. „Некои Лавови можат да станат богати и познати, додека други можат само да сонуваат за тоа, чекајќи некој да дојде и да им го даде на подарок“, објаснува Кели Фокс. Меѓу познатите и богати Лавови се ко-основачот на Гугл, Сергеј Брин и основачот на Оракл, Лери Елисон.

Слични објави

(Фото) Вака пред смртта Бојана Јанковиќ зборувала за поранешниот сопруг: Мојата крв…

Еспресо

За минута зема 2 000 евра бакшиш! Бресквица направи хаос меѓу публиката со песната „Орлово гнездо“

Еспресо

(Фото) Поради неа ја оставил мисицата: Починатата водителка Бојана има сестра близначка како јајце слична на неа

еспресо

Неделен хороскоп, од 22 до 28 април: Среќно небо за Овните, добра вест за Лавовите, љубовни искри за Водолиите…

еспресо

Колегите на водителката Бојана Јанковиќ во шок: Пред смртта била најсреќна личност во светот

еспресо

Водителката Бојана Јанковиќ пронајдена мртва во стан, се чека на обдукција на телото

еспресо
Се вчитува....