15.8 C
Скопје
02:09 - 28 септември, 2023

Духови од минатото: На два хороскопски знаци ќе им „испливаат“ старите љубови, треба ли да има помирување?

Астролозите наведоа два знака на Зодијакот кој во текот на тековната недела, во периодот од 28 август до 3 септември, ќе се соочат со духовите од минатото.

Некои ќе бидат на искушение да се вратат на старата љубов, но дали ќе биде тоа исправно? Еве што советуваат астро експертите.

Лав

Веројатно веќе расчистивте со подалечното минато, кое е „преклопено“ со нови успешни или помалку успешни љубовни романси, но не е баш така како што мислевте…Случаен глас или средба ќе ги врати Лавовите на старата љубовна патека – и буквално ќе се најдат на крстопат – по која страна да појдат? Сепак, астролозите ве советуваат да не поднапднете под канџите на носталгијата и да го одберете потешкиот пат кој секако набрзо ќе ве донесе до нова љубов. И уште нешто – иако е христијански да се простува, некои (стари) работи не треба да бидат тукутака заборавени.

Риби

Рибите во текот на посочениот период лесно можат да се вплеткаат во комплицирана пајакова мрежа, доколку веќе се во пар, ќе бидете ставени на искушение од Универзумот повторно да ги разгорите чувствата кон една мината љубов. Доколку сте сами пак, а се уште скршени од носталгија по поранешниот партнер/ка, сега е вистинско време да се јавите и да расчистите со чувствата – нема да бидете одбиени. Астро експертите советуваат дека во вашиот случај, треба да се даде втора шанса на нешто што било толку големо и може да прерасне во уште поголемо.

Прилив на приходи: Два хороскопски знаци ќе се позлатат на самиот крај на летото

Слични објави

(Фото) Џулија Робертс жената која освојува со насмевка се појави на ревија на Гучи во Милано

еспресо

Тајчи откри дека била жртва на сексуална злоупотреба: „Мислев дека тајната ќе ја однесам во гроб“

Еспресо

(Видео) Елена Велевска облече преубава венчаница, кој е младоженецот?

еспресо

Стресен е животот во Белата куќа, кучето на Бајден повторно искасало агент на тајната служба

еспресо

(Фото) Ана Ивановиќ влегува во славното друштво на тенисот, кариерата ја заврши пред седум години

еспресо

Филм за турнејата на Тејлор Свифт набргу ќе пристигне во кината во 100 земји

Еспресо
Се вчитува....