6.8 C
Скопје
06:45 - 4 март, 2024

Астро прогноза за среда, 22 ноември

Овен

Ќе имате нови можности да направите скок во кариерата. Слушајте ги советите на поискусните луѓе, тие не ви посакуваат ништо лошо.

Бик

Овој ден треба да го посветите на саморазвој. Прочитајте нова книга или гледајте добар филм. Можете и да планирате патување, тоа ќе биде успешно.

Близнаци

Ве очекуваат интересни состаноци и средби. Новите познанства ќе бидат многу успешни, бидејќи можете да најдете луѓе со кои ќе уживате во дружењето. Можно е да ја сретнете и судбинската љубов.

Рак

Ако сте имале затегнати односи со вашиот партнер/ка, денес ќе можете да ги решите сите конфликти и да најдете хармонија. Важно е и двајцата да го сакате тоа.

Лав

Лавовите ќе сакаат да се изразат денес. Тоа значи дека ќе направите се за да ги натерате другите да обрнат внимание на вас. Сакате да бидете главна ѕвезда на денот.

Девица

Девиците треба да се грижат за своето здравје. Бидете внимателни, бидејќи хроничните болести може да се влошат. Заштитете ги стапалата и грлото од хипотермија.

Вага

Бидете социјално активни. Ова ќе ви помогне да продолжите напред. Сепак, внимавајте на завидливите луѓе, бидејќи може да се обидат да ви стават сопки на патот кој успехот.

Шкорпија

Околината ќе биде поволна за интроспекција. Работете на грешките и обидете се да не ги повторувате. Во спротивно, постојано ќе тапкате во место.

Стрелец

На Стрелците не им се советува да прават големи купувања што претходно не ги планирале. Ако трошите големи суми спонтано, ризикувате да влезете во дупка со долгови.

Јарец

Среда ќе биде поволен период за комуникација со најблиските. Посветете време на вашите врски и поддржете ги оние за кои се грижите. Направете се што е во ваша моќ да не ги изгубите вашите најблиски.

Водолија

Водолиите ќе бидат отворени за експерименти. Всушност, тоа е добра работа бидејќи ви дава нова перспектива на работите. Побарајте покреативен пристап кон сè.

Риби

Рибите треба да посветат повеќе време на одмор и релаксација. Одморете се од работните обврски и препуштете се на омиленото хоби, прошетки или медитација. Тоа ќе ви помогне да најдете рамнотежа и хармонија.

Среќни парајлии: Четири хороскопски знаци ќе се пофалат со добра сума до крајот на ноември

Слични објави

(Фото) „Правда за Бресквица“: Протест пред српското Собрание

еспресо

(Фото) Ријана, 2.500 јадења и кодекс на облекување на девет страници: Што се знае за свадбата на индискиот милијардер Анант Амбани

еспресо

(Видео) Карлеуша му соопшти на светот кога Кристијано Роналдо оди во пензија

Еспресо

Марија Шерифовиќ му се обрати на жирито по победата на Теја Дора: Ви благодарам што никој не гледаше во ничии хартии

Еспресо

Прво огласување на Бресквица по загубата: „Ви се јавувам дури сега…“

еспресо

(Видео) Има што да се види: На Северина ѝ пукнаа панталоните среде настап

Еспресо
Се вчитува....