7.8 C
Скопје
20:39 - 20 февруари, 2024

Астро прогноза за сабота, 27 јануари: Стрелецот ќе се ослободи од токсични луѓе, за Водолијата задоволства…

Овен

Денот ќе биде поволен за професионален раст. Размислете како можете да ги подобрите своите вештини за да ги доведете на професионално ниво. Вашите претпоставени ќе ве поддржат.

Бик

Слушајте ја вашата интуиција, бидејќи денес таа ќе ви стане главен придружник. Дејствувајте според наредбите на вашето срце и внатрешен глас, тогаш сè ќе ви успее.

Близнаци

Може да има промени во вашиот живот. Не плашете се да дозволите нешто ново во вашиот воспоставен ритам, бидејќи сите промени само ќе ви користат.

Рак

Поминете време со вашите најблиски. Понекогаш заборавате на нив, а тоа не е убаво. Ним им требате. Затоа, ѕвездите ве убедуваат да ги зајакнете односите со роднините.

Лав

Може да запознаете нови луѓе кои ќе ви станат вистински пријатели. Отворете го срцето, тогаш ќе видите како ќе се промени вашиот живот и вашата околина.

Девица

Девиците треба да прават рутински работи. На овој ден не започнувајте ништо ново, подобро е да го подобрите старото. Можете да ги средите работите во домот и да ги соберете вашите мисли.

Вага

Обрнете внимание на естетиката и убавината. Можеби треба да посетите салон за убавина за да го промените вашиот имиџ. Уживајте во нешто убаво, можете да си подарите нешто убаво.

Шкорпија

Скорпиите треба да бидат повнимателни со парите. Не ги расфрлајте бидејќи може да дојде момент кога ќе ви требаат и нема да ги имате.

Стрелец

Во вашата околина има луѓе кои се негативни кон вас. Ве влечат надолу на секој начин. Ослободете се од таквите „пријатели“, бидејќи тие можат да ве вовлечат во непријатна авантура.

Јарец

Кариерата ќе дојде до израз. Ќе бидете зафатени со работа, па малку ќе внимавате на вашите најблиски. Обидете се да најдете рамнотежа за да не ги навредите вашите најблиски.

Водолија

Водолиите треба да го поминат овој ден на свеж воздух. Шетајте многу надвор, ако можете – одете на планина на санкање, како во детството, пијте какао. Уживајте во зимскиот ден максимално.

Риби

Можете да креирате некој уникатен проект кој наскоро ќе вроди со плод. Размислете како да организирате сè правилно. Бидете мудри.

Хороскоп за месец февруари: Добра вест за Близнаците, незаборавни денови за Јарците, интересни средби за Стрелците…

Слични објави

(Фото) Александра Пријовиќ со сопругот славеа до зори: Цигара во рацете, алкохол на масата

Еспресо

Неда Украден на работ на солзи: Пејачката се присети на својот голем хит кој има посебно значење за неа

Еспресо

„Сега одам до крај“, се огласи Северина: Судот ѝ го врати синот

Еспресо

Аца Лукас осуден за нарушување на честа и угледот на уредничката на РТС Оливера Ковачевиќ

Еспресо

Јелена Ѓоковиќ откри зошто станала веган: „Веганството започна од болка“

Еспресо

(Фото) Нивес Целзиус во секси луксузно издание: Се појави во проѕирен фустан со светкави украси

Еспресо
Се вчитува....