11.8 C
Скопје
23:57 - 29 февруари, 2024

Хороскоп за месец февруари: Добра вест за Близнаците, незаборавни денови за Јарците, интересни средби за Стрелците…

ОВЕН: МАЛО СТИШУВАЊЕ
Драг Овен, по дефинитивно стресниот јануари, месец февруари – а особено неговата втора половина – ќе ви донесе малку одмор, а воедно и добри вести… Почнувајќи од 6-ти веќе можете да сметате на поволниот транзит на Меркур. што обезбедува интересни средби, состаноци и можности. Од 17-ти и Венера ќе се активира во ваша корист: љубовната болка од последниот период ќе биде само далечен спомен!

БИК: ПОВОЛНИ ТРАНЗИТИ!
Драги Бик, февруарското небо се отвора со поволните транзити на Венера и Марс, кои ќе останат на ваша страна до средината на месецот, носејќи ви денови полни со емоции и лично задоволство. Фаворизирана е област на работата, во која можете да сметате и на поддршката на Јупитер во конјукција. Втората половина од месецот пак, е позаморна, кога ќе треба да се справите со неповолната Венера, која може да донесе тензија во љубовниот живот.

БЛИЗНАЦИ: ДОБРА ВЕСТ!
Драги Близнаци, вашиот месец февруари ќе биде дефинитивно интересен: една по една сите планети кои ви се спротивставија на почетокот на 2024 година ќе се вратат сега да ви помогнат, почнувајќи од прекрасниот Меркур, активен во ваша корист почнувајќи од 6-тиот ден… Нема да недостасуваат можности на работното место и ќе има повеќе од еден успешен проект. Во љубовта, пак, ѕвездите че почнат да делуваат во ваша корист почнувајќи од 17-ти, кога Венера ќе влезе во „пријателскиот“ знак Водолија.

РАК: ЗДИВ НА ОЛЕСНУВАЊЕ
Драг Рак, јануари беше исцрпувачки месец за вашиот знак, со концентрација на планети во опозиција. Февруари, малку по малку, ќе ви овозможи мало олеснување: почнувајќи од 6-ти Меркур повеќе нема да биде во опозиција, додека за Марс и Венера ќе треба да почекате до втората половина на месецот. Може да добиете добра вест на работа уште во првата седмица од месецот, но за да најдете спокојство во љубовта ќе мора да почекате до последните десет дена од месецот.

ЛАВ: ПОВЕЌЕ ПЛАНЕТИ ВО ОПОЗИЦИЈА
Драг Лав, месец февруари ветува дека ќе биде доста предизвикувачки за вашиот знак, кој ќе мора да се справи со спротивставеноста на Сонцето и разни планети: почнувајќи од 6-ти, опозицијата на Меркур може да ви донесе – заедно со неповолниот Јупитер – дополнителна грижа во професионалната област. Венера од 17-ти ќе влезе во опозиција, а за да пронајдете малку спокој во љубовта ќе треба да почекате до месец март.

ДЕВИЦА: ПОЗИТИВНИ ВЛИЈАНИЕ
Драга Девица, во текот на првата половина на февруари ќе можете да уживате во позитивните влијанија на Марс и Венера, кои ќе ви дадат голема енергија и многу среќа во областа на чувствата. Може да има и некои интересни вести на работа. Последниот дел од месецот, сепак, може да ви донесе уште неколку главоболки: влегувањето на Меркур во опозиција почнувајќи од 24-ти ќе ве замоли да ги преиспитате вашите партнерства.

ВАГА: МАЛКУ ТРПЕНИЕ
Драги Ваги, вашиот месец февруари започнува со малку напнатост: до 6-ти Меркур ќе биде во неповолна положба, додека Марс и Венера повторно ќе ви се насмевнат дури во втората половина од месецот… Ќе се почувствува замор, но веќе почнувајќи од 14-тиот ден ќе можете повторно да ја откриете решителноста и мотивацијата што ве карактеризираат. Во љубовта ќе ви биде полесно да најдете дијалог со партнерот почнувајќи од 17-ти ден.

СКОРПИЈА: НЕПОВОЛЕН ТРАНЗИТ
Драга Шкорпија, месец февруари започнува со неповолен транзит на Меркур кој – почнувајќи од 6-ти ден – може да ви донесе уште неколку грижи во областа на работата… За да добиете позитивни одговори ќе треба да почекате до последната недела на месецот. Марс и Венера остануваат да делуваат во ваша корист во текот на целата прва половина на февруари, која ќе биде полна со енергија и страст. Уште малку дискусија со вашиот партнер почнувајќи од 17-тиот ден…

СТРЕЛЕЦ: ИНТЕРЕСЕН МЕСЕЦ!
Драг Стрелец, февруари ќе биде дефинитивно интересен месец за вашиот знак, кој ќе може да смета на убава концентрација на поволни планети. Меркур ќе биде повторно активен во ваша корист почнувајќи од 6-ти ден, подготвен да ви приреди интересни средби и неочекувани сојузи. Во љубовта среќата ќе ви се насмевне почнувајќи од 17-ти, кога Венера ќе направи поволен транзит за вашиот знак. Марс ќе ви даде убава енергија почнувајќи од 14-ти ден.

ЈАРЕЦ: ОДЛИЧНО!
Драг Јарец, месецот февруари се отвора за вашиот знак со навистина важно небо: Венера, Марс и Меркур се концентрирани во вашиот знак, подготвени да ви пружат големо задоволство во првата половина од месецот, како во љубовта, така и на работа. Не плашете се да се осмелите и да и верувате на вашата интуиција: можноста што ја чекавте е зад аголот и може да отвори нов пат кон вашето лично задоволство!

ВОДОЛИЈА: БРОЈ ЕДЕН!
Драги Водолии, месец февруари ќе ви подари желба и успех за голема одмазда! Ќе има многу планети кои транзитираат во вашиот знак, што ќе ви даде позитивна енергија и можности што не треба да ги пропуштите. Почнувајќи од 6-ти ден ќе можете да го пречекате Меркур, кој ќе ви донесе нови можности. Од 14-ти Марс ќе дојде во конјукција со вашиот знак, а од 17-ти планетата Венера: ако моравте да претрпите разочарување во љубовта, сега можете повторно да ја пронајдете вашата насмевка!

РИБИ: ДОПОЛНИТЕЛНА ПОДДРШКА!
Драги Риби, месецот февруари се отвора со Марс, Венера, Јупитер и Меркур во поволна положба: овие планети ви ветуваат прва половина од месецот полна со големо задоволство, како во љубовта, така и во канцеларија. Понатаму, големи можности би можеле да пристигнат почнувајќи од 24-ти, кога Меркур ќе транзитира низ вашиот знак и ќе ви даде предност во професионалните односи. Не плашете се да сонувате големи соништа!

За едни дожд од пари, за други „тенко“: Кои хороскопски знаци ќе имаат полн паричник на почеток на февруари

Слични објави

(Фото) Кој е новата љубов на Наоми: Од мултимилионерот од Саудиска Арабија носи скапоцен прстен

еспресо

Еден од најхармоничните парови: Тамара Драгичевиќ и Петар Бенчина го очекуваат третото дете

Еспресо

(Видео) „Не можам да ти кажам“: Објавена нова песна од Оливер Драгојевиќ шест години по неговата смрт

еспресо

Сенида нападната во Австрија: Излегол од од автомобил и почнал да ѝ удира шлаканици

Еспресо

Саша Поповиќ во шок поради тоа што Кеба го направи среде емисија: „Дали си ти нормален? Ова не сум го доживеал 20 години“

jasmina.kantardzieva

(Фото) Љубовта не згаснува: Лазар Ристовски во прегратки на 39 години помладата девојка

Еспресо
Се вчитува....