7.8 C
Скопје
20:31 - 20 февруари, 2024

За едни дожд од пари, за други „тенко“: Кои хороскопски знаци ќе имаат полн паричник на почеток на февруари

Венера влезе во поволниот знак на Јарец, па многу луѓе ќе имаат физичка и морална сила да продолжат напред. Во сабота, Уран ќе ја напушти својата ретроградна позиција.

Проверете што прогнозираат астролозите за хороскопските знаци и нивната финансиска ситуација на почетокот на февруари (од 1ви до 15.02).

Овен
Во овој поволен период, Овенот може да посвети време на шопинг за да ја врати силата и доброто расположение. Но, подобро е да ја одвоите сумата што треба да ја потрошите однапред, за да не оставите премногу пари во продавница. Ако бидете внимателни, ќе можете да се заштитите од финансиски загуби, ефикасно решавајќи ги сите проблеми на работа. Кон крајот на неделата можни се неочекувани приходи.

Бик
Оној кој дефинитивно може да ја подобри финансиската страна на животот е Бикот. Многу е веројатно дека оваа недела ќе успеете да решите многу финансиски прашања во ваша корист. Исто така полесно ќе најдете добри работни места и проекти. Можете да ѝ верувате на вашата интуиција во финансиските прашања за однапред да почувствувате кој бизнис ќе донесе пари, а кој загуби.

Близнаци
За некои Близнаци, средбата со важна личност ќе им помогне да ја променат финансиската состојба на подобро. Таква средба може да се случи во секое време. Сепак, не треба конкретно да барате таков корисен контакт. Лицето мора да ве контактира. Општо земено, периодот е многу поволен за работа и кариера, а парите можете да ги трошите за купување за дома, хоби или идни одмори.

Рак
Многу е веројатно дека Раковите дел од парите ќе потрошат за помош на своите најблиски. Ваквата потрошувачка е особено веројатна во средината на првата недела од февруари. Не треба да разговарате за финансиските работи со непознати луѓе, дури и ако сметате на практични совети. Астролозите ве советуваат сами да барате одговори на прашањата.

Лав
Лавовите ќе бидат малку поподложни на влијанието на енергетските вампири, па затоа е подобро да не комуницирате со токсични луѓе. Брзо ќе закрепнете психички и ќе започнете со полна брзина да освојувате нови финансиски проекти. Очекувајте прилив на пари! Главната работа е да не се расипе веќе постигнатото.

Девица
Девиците ќе мора да посветат многу време на семејните односи. Во бизнисот, подобро е да ве води разумот отколку емоциите. Сега е подобро да не губите време на авантури. Важно е да работите напорно, а потоа универзумот ќе ве награди.

Вага
Енергијата на Вагата значително ќе се зголеми. Ќе успеете да ја победите нервозата и да најдете рамнотежа. Венера ви носи многу мотивација и финансиска стабилност.

Шкорпија
На многу Скорпии ќе им биде многу полесно да ги решат деловните и финансиските проблеми. Понекогаш треба да се одморите од брзањето и да се фокусирате на романтиката. Овие денови ќе трошите многу, но ќе имате и парични добивки.

Стрелец
На Стрелците им се препорачува да вложат пари во својот развој, да стекнат нови знаења, да се запишат на курсеви и да ги подобрат своите вештини. Доколку работата бара некои алатки и материјали, можете да ги купите бидејќи тоа е добра инвестиција за вас. Внимавајте кому верувате бидејќи може да имате парични проблеми ако се потпрете на погрешна личност.

Јарец
Јарците би можеле да имаат корист ако гледаат на финансиските проблеми од поинаков агол овие недели. Онаму каде што напорната работа и упорноста не можат да помогнат, можете да користите интелигенција и креативност.

Водолија
Водолијата, според положбата на ѕвездите, во овој период треба да се занимава со шопинг и финансии. Заработката ќе се зголеми, но главната работа тука е да не се занесувате со трошоци, особено на луксуз, и да не изгубите контакт со реалноста. Советите од блиските луѓе ќе ви ги зголемат приходите и ќе создадат богатство.

Риби
Во овој период, Рибите можат да учествуваат во добротворни настани. Проектите кои ќе донесат најмногу пари ќе вклучуваат повеќе труд. Успехот ве очекува малку подоцна во февруари.

Слични објави

(Фото) Александра Пријовиќ со сопругот славеа до зори: Цигара во рацете, алкохол на масата

Еспресо

Неда Украден на работ на солзи: Пејачката се присети на својот голем хит кој има посебно значење за неа

Еспресо

„Сега одам до крај“, се огласи Северина: Судот ѝ го врати синот

Еспресо

Аца Лукас осуден за нарушување на честа и угледот на уредничката на РТС Оливера Ковачевиќ

Еспресо

Јелена Ѓоковиќ откри зошто станала веган: „Веганството започна од болка“

Еспресо

(Фото) Нивес Целзиус во секси луксузно издание: Се појави во проѕирен фустан со светкави украси

Еспресо
Се вчитува....