11.8 C
Скопје
21:48 - 29 февруари, 2024

Астро прогноза за четврток, 21 декември

Овен

Вашата инспирација ќе ве доведе до интересни идеи денес. Ќе бидете инспирирани, па ќе најдете нешто што ви се допаѓа да го работите. Денот ветува дека ќе заврши пријатно, со романтика.

Бик

Биковите треба да поминуваат повеќе време опкружени со најблиските. Споделете тајни со шолја вкусен чај, седејќи покрај каминот или во некое кафуле. Така само ќе станете поблиски.

Близнаци

Можеби се чувствувате уморни и сакате да поминувате повеќе време во кревет. Работата нема да ви донесе никакво задоволство на овој ден, па затоа е подобро да земете слободен ден.

Рак

Само-развојот треба да биде приоритет. Поставете си нови цели, размислете како можете да ги постигнете и одете во таа насока. Ќе успеете.

Лав

Денот ќе биде многу успешен во сите планови. На работа може да бидете задоволни со многу пријатни вести, а во личниот живот ве очекува изненадување! Вашата сакана личност ќе ве направи посреќни.

Девица

Подобро е да го испланирате овој ден однапред. Тогаш ќе направите се на најдобар можен начин. Во спротивно, може да има грешки што ќе го поместат тепихот од под вашите нозе.

Вага

Денес можете безбедно да покренете важни теми и со најблиските и со претпоставените. Заедно ќе најдете вистина и компромис. Разговарајте за сè што ве загрижува.

Скорпија

Скорпиите треба да бидат отворени за дијалог. Престанете да молчите за проблемите и она што се насобрало во вас. Отворете ја душата, тогаш ќе бидете поддржани.

Стрелец

Повеќе комуницирајте со колегите, бидејќи заедно со нив побрзо ќе стигнете до целта. Можете да создадете некој многу „кул“ производ кој сè уште не се појавил на пазарот.

Јарец

Јарците треба со нов, псовеж поглед да погледнат на некои работи. Ако нешто не ви успева долго време, тогаш обидете се да го промените вашиот пристап. Треба да ги слушате и мислењата на другите.

Водолија

Водолиите ги чекаат нови интересни познанства. На овој ден може да запознаете личност со која ќе имате виорна романса. Ќе бидете на седмото небо.

Риби

Обрнете внимание на вашата интуиција – таа може да ве насочи во вистинската насока кога донесувате важни одлуки. Бидете внимателни кон потребите на другите.

„Црна низа“ денови: Пет хороскопски знаци ќе офкаат до крајот на неделата

Слични објави

Еден од најхармоничните парови: Тамара Драгичевиќ и Петар Бенчина го очекуваат третото дете

Еспресо

(Видео) „Не можам да ти кажам“: Објавена нова песна од Оливер Драгојевиќ шест години по неговата смрт

еспресо

Сенида нападната во Австрија: Излегол од од автомобил и почнал да ѝ удира шлаканици

Еспресо

Саша Поповиќ во шок поради тоа што Кеба го направи среде емисија: „Дали си ти нормален? Ова не сум го доживеал 20 години“

jasmina.kantardzieva

(Фото) Љубовта не згаснува: Лазар Ристовски во прегратки на 39 години помладата девојка

Еспресо

Среќници на месец март: Три хороскопски знаци ќе летаат на крилјата на среќата 

еспресо
Се вчитува....