26.8 C
Скопје
14:03 - 14 април, 2024

„Црна низа“ денови: Пет хороскопски знаци ќе офкаат до крајот на неделата

Астролозите ги именуваа хороскопските знаци чии претставници ќе се соочат со тешкотии до крајот на оваа недела, заклучно со 24 декември.

Станува збор за петте знаци на Зодијакот. Луѓето родени во овие знаци ризикуваат да си го расипат животот во овој период поради неволјите што ќе им наидат на патот.

Еве кои се губитници на неделата според хороскопскиот знак.

Бик

Доаѓа тешко време за Бикот. Ќе биде погоден особено нивниот финансиски потенцијал. Најдобро е претставниците на овој знак сега внимателно да ги анализираат вложувањата и да почнат да ги планираат идните финансиски чекори. Истовремено, неопходно е да се избегнат непотребните трошоци, тие можат да станат фатални.

Рак

Ова не е најдобро време во животот за Раковите. За да ги минимизираат последиците од одредени потешкотии, тие треба што повеќе да се фокусираат на зајакнување на односите со саканите, создавање удобност во нивниот дом и грижа за нивното здравје.

Девица

Оваа недела може да биде доста тешка за Девиците. Тие сега треба итно да бараат нови можности и да си постават нови цели за да не губат драгоцено време залудно. Никако не смеат да живеат на стара слава, зашто ќе им наидат големи финансиски проблеми доколку не најдат нови перспективи за изразување.

Вага

Во овој период, Вагите ризикуваат да ги уништат односите со саканите. Треба да им посветат што повеќе внимание, да покажат грижа и да прават заеднички планови. Само во овој случај Вагите ќе имаат шанса да не уништат се засекогаш.

Водолија

Слушањето на интуицијата и сопствените чувства сега е многу важно за Водолијата. За да не наидат на неволји кои можеби ги надминуваат нивните можности, претставниците на овој знак не треба да донесуваат одлуки набрзина и да не обрнуваат внимание на мислењата на другите кои само ќе им штетат.

„Бела“ низа денови за пет хороскопски знаци: Ќе си ги остварат соништата наскоро

Слични објави

Колку „тежи“ Роберто Кавали и каде ќе оди богатството: Вила од соништата, јахта, зграда во Дубаи…

еспресо

Познат српски рапер заврши зад решетки во Тајланд, го фатиле под дејство на недозволени супстанции

Еспресо

(Фото) Меган и Хари никогаш посреќни, а на социјалните мрежи ги направија лом: „Нели не сакаа внимание?!“

еспресо

Астропрогноза за недела, 14 април: Лавовите ќе пленат со харизма, Јарците мора да покажат одлучност

еспресо

(Фото) Се омажи ќерката на Бранко Црвенковски: Марија во елегантна венчаница го кажа судбинското „да“

еспресо

За Раковите богатство, за Девиците изобилство: Парите и хороскопските знаци во месец мај

еспресо
Се вчитува....