10.8 C
Скопје
20:47 - 28 февруари, 2024

Ален Исламовиќ за Александра Пријовиќ: „Само се малтретираше во Арена“

„Бијело дугме“ во 2024 година треба да прослави 50 години од своето постоење. Иако многумина веруваат дека по тој повод ќе приреди јубилеен концерт, Ален Исламовиќ сега објави што ќе се случува, но без позитивни вести.

Ален Исламовиќ

– Па, не знам, не знам, се е до одлука на Горан. Јас сум овде на услуга, а да знам, да имам некоја информација дека тоа ќе се случи, ќе ви кажам. Не можам да ве лажам, не знам и не можам ни да потврдам дали тоа ќе се случи. Но, доколку организаторите сакаат тоа да се случи, јас сум на располагање. Му реков на Горан каде и да одиш и јас ќе дојдам со тебе, и во глувчешката дупка, само нека биде добро – изјави за Курир.

Како што продолжи, неговиот сон не бил воопшто да пее.

– Детската имагинација е сосема поинаква, односно се гледав себеси како фудбалер. Играв фудбал, играв во втора лига на Бихаќ, во фудбалски клуб Јединство. Тренирав една година, имав 19 години, но потоа дојде грамофонот дома, дојде гитарата, дојдоа плочите, Битлси, нема што не дојде. Кога видов неколку момчиња во паркот како свират на гитара и уште десет девојки околу нив, тогаш реков: па, со ова треба да се бавам, каков фудбал, мојот фудбал е бесмислен – додаде тој.

Пејачот го коментираше и успехот на Александра Пријовиќ, која распродаде три Арени во Белград и пет во Загреб.

-Пријовиќ требаше да го изработи Хиподром во Загреб, се малтретираше без причина со пет арени. Ќе беше подобро да донесеше 50 илјади луѓе или можеби 100 илјади на Хиподром во Загреб и да го реши проблемот со еден удар. Таа толку многу се испомалтретира. За мене тоа е страдање. Повеќе би го зел Хиподром и ќе направам еден фер концерт за 200-300 илјади луѓе, како што направивме ние, отколку да се цедиш во арената да натрупаш 200 илјади, ти требаат десет арени – рече тој.

 

Слични објави

(Фото) Огњен Амиџиќ не изгледа на себе: Водителот се појави со седа коса во емисија и ги шокираше гледачите

Еспресо

Покажа што значи добро да се омажиш: Ана Севиќ на снимањето на „Ѕвезде Гранда“ дојде со автомобил од 130 илјади евра

еспресо

Српска пејачка имала тежок живот: „Свирев на пазар за 300 денари“

Еспресо

Катарина Живковиќ се огласи по веста дека е бремена: Пејачката долго време сака да стане мајка

Еспресо

(Фото) Рада Манојловиќ има нов дечко: Снимена среде улица со мускулестиот љубовник

Еспресо

Пропаднати планови: Животот на два хороскопски знаци ќе биде „уништен“ на крајот на зимата

еспресо
Се вчитува....