6.8 C
Скопје
06:16 - 4 март, 2024

(Видео) По концертот на Александра Пријовиќ во Загреб сите паѓаа како покосени

Младата музичка ѕвезда Александра Пријовиќ направи вистинска врева на своите четири концерти во загрепската Арена.

Ниту студеното време не ги спречи нејзините обожаватели лудо да се забавуваат, додека мразот ги чекаше пред Арената.

На социјалните медиуми се појави смешно видео во кое обожавателите по напуштањето на концертот, почнаа да се лизгаат од мразот и да паѓаат како покосени.  Целото видео од урнебесните падови е придружено со стихови од хит песната на Прија „Лизгав под“.

Да потсетиме, пејачката Александра Пријовиќ ја продолжи концертната турнеја „Од исток до запад“, а синоќа го одржа своето четврто по ред шоу во Хрватска, каде закажа пет загрепски арени.

Имено, покрај тоа што публиката цела вечер пееше во дует со неа, кон крајот на концертот неколку минути скандираше „Пријо, те сакаме“, по што пејачката се распадна од емоции и не можеше задржи нејзините солзи.

@annadervisevic⚠️⚠️⚠️

♬ Klizav Pod – Aleksandra Prijovic

Слични објави

(Фото) „Правда за Бресквица“: Протест пред српското Собрание

еспресо

(Фото) Ријана, 2.500 јадења и кодекс на облекување на девет страници: Што се знае за свадбата на индискиот милијардер Анант Амбани

еспресо

(Видео) Карлеуша му соопшти на светот кога Кристијано Роналдо оди во пензија

Еспресо

Марија Шерифовиќ му се обрати на жирито по победата на Теја Дора: Ви благодарам што никој не гледаше во ничии хартии

Еспресо

Прво огласување на Бресквица по загубата: „Ви се јавувам дури сега…“

еспресо

(Видео) Има што да се види: На Северина ѝ пукнаа панталоните среде настап

Еспресо
Се вчитува....