17.8 C
Скопје
14:09 - 27 февруари, 2024

​​Таткото на пејачката што падна од 24. кат во Дубаи се огласи по погребот: Со тажна порака се прости од Андријана

Таткото на српската пејачка и дипломиран правник Андријана Лазиќ, која падна од 24. кат во Дубаи, се огласи по погребот. Андријана трагично загина на 10 јануари, на 28-годишна возраст.

Телото на Андријана завчера беше донесено на белградскиот аеродром, а таа беше погребана вчера, 19 јануари, во Велина Село, родното место на нејзиниот татко.

По погребот, таткото на Андријана, Небојша Лазиќ, на социјалните мрежи објави видео колаж од фотографиите на својата ќерка.

„Те сакам“, наведе неутешниот татко и додаде емотикон со скршено срце.

Во друга објава го фотографирал ковчегот и напишал:

„Едно е сигурно, секогаш ќе го паметиме времето што го поминавме со неа. Патувај адвокатке и нека те чуваат ангелите.“

Инаку, на погребот вчера се појавија нејзините другарки кои беа со Андријана во Дубаи, но не кажаа ниту збор за трагичниот настан.

Другарките на Андријана носеа бели маици со ликот на Андријана преку јакните, за последен пат да ѝ оддадат почит.

 

Слични објави

Јована Јеремиќ ја поминала ноќта во вилата на дечко ѝ милионер: Сите го коментираат нејзиниот појадок

Еспресо

„Ме разочара…“: Ќерката на Гоца Тржан за првпат јавно проговори за односот со својот татко

Еспресо

Убави вести: Крајот на зимата ќе им донесе голема среќа на три хороскопски знаци

еспресо

(Видео) Згодниот Педро Паскал пијан ја прими наградата САГ: „Правам будала од себе, но ви благодарам многу“

еспресо

Учесничка во „Ѕвездите на Гранд“ со шокантна молба до Саша Поповиќ: „Те молам врати ме на сцена, ќе дојдам гола“

еспресо

Ана Севиќ проговори за работата: „Себеси постојано се критикувам“

еспресо
Се вчитува....