25.8 C
Скопје
00:30 - 30 јуни, 2022

Славчо Попоски прогнозира: Значително жешко, проверете кога

– Денес времето во Македонија ќе биде претежно сончево со слаб до умерен ветер од северен и од североисточен правец. Температурите ќе се искачуваат во интервалот од 17 до 26 степени.

Во Скопје и околината времето ќе биде сончево со слаб до умерен ветер од северен правец. Температурите ќе се искачи до околу 24 степени. Потоа во следните неколку денови времето ќе се задржи стабилно, суво и сончево со мала локална облачност и со слаб до умерен ветер од северен правец.

Во недела, како и во првите денови од следната недела во попладневните часови ќе има појава на локална нестабилност, која ќе биде проследена со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Што се однесува до температурите, тие од утре па натаму ќе бележат тенденција на брз и ЗНАЧИТЕЛЕН ПОРАСТ. Особено ТОПЛО ќе биде за време на викендот кога максималните температури ќе се искачуваат во интервалот од 26 до 35 степени, вели нашиот метео прогнозер Славчо Попоски.

Слични објави

Ева Лонгорија за абортусот во САД: „Ние жените нема да молчиме; требаше Обама да именува нови судии, а не Трамп“

Еспресо

„По разделбата со Џони Деп ги собирав деловите од својот живот, не се грижев за себе“, Винона Рајдер отворено за своите мрачни периоди од животот

Еспресо

Сузана Манчиќ прозборе за голите фотографии: Заработив повеќе од кој било во историјата на Плејбој

Еспресо

Од Летиција од Шпанија до Брижит Макрон, Џил Бајден и Елизабета Ѓоргиевска: Најдобрите модни изгледи на гала вечерта на самитот на НАТО

Еспресо

Портпаролот на Џони Деп: „Нема враќање во Пиратите од Карибите“, фановите се разочарани

Еспресо

Славчо Попоски најавува нестабилност со пороен дожд

Еспресо
Се вчитува....