20.8 C
Скопје
05:00 - 15 јули, 2024

Скандал во „Никогаш не е доцна“: Жика Јакшиќ ги фатил натпреварувачите во измама, веднаш ги дисквалификувал

Гранд продукција и Жика Јакшиќ, кој е на чело на емисијата „Никогаш не е доцна“ отстранија двајца натпреварувачи од понатамошното натпреварување.

По измама во гласањето, двајцата полуфиналисти беа дисквалификувани од понатамошното натпреварување, поради што Милош Радиќ Шеш, кој доби најмногу гласови од публиката на Фејсбук, отиде директно во финалето.

Официјалното соопштение на продукцијата и авторот на емисијата „Никогаш не е доцна“, Жика Јакшиќ, го пренесуваме во целост:

„Почитувана публико, анализата на полуфиналното гласање на Фејсбук откри дека двајца кандидати користеле хакерски услуги за вештачки да генерираат гласови со користење на нелегални VPN услуги. Анализата на гласањето е направена на наше барање од швајцарската компанија NTH Media, која доби детален извештај од платформата на Фејсбук за секој глас што пристигнал со детален опис на времето, земјата, провајдерот и IP адресата. Со дисквалификување на тие гласови, добивме и нов победник на гласањето кој редовно освои најголем број гласови, а тоа е Милош Радиќ Шеш, кому од срце му честитам на заслужениот влез во финалето!“

Слични објави

Шенен Доерти беше подготвена за нејзината смрт однапред: „Не парите, туку остануваат спомените…“

еспресо

(Фото) Српската убавица Нина Сеничар и ѕвездата на „Топ ган“ станаа родители по вторпат

Еспресо

(Фото) Има 76 години и неверојатно тело! Српската дизајнерка Верица Ракочевиќ покажа како изгледа во костим за капење!

Еспресо

Почина актерката Шенон Доерти, по долгата борба со ракот

Еспресо

Каде била Меланија Трамп за време на обидот за атентат на сопругот: Еве ги деталите

еспресо

(Видео) Обид за атентат на Доналд Трамп: Се промени рејтингот на поранешниот американски претседател

еспресо
Се вчитува....